تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۶ بهمن ساعت ۱۶:۳۲ بازدید: 909      نظرات: 0      کد مطلب: 10544

ایجاد مرکز اشتغال مددجویان زندان در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره فنی و حرفه‎ای شهرستان مهاباد در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از ایجاد مرکز اشتغال مددجویان زندان جنوب استان در مهاباد خبر داد.

محمد سلیم عباسی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مقدمات اولیه ایجاد این مرکز فراهم شده و کارگاههای این مرکز ابتدا بصورت مهارتهای زندگی خواهد بود و در مرحله دوم مهارتهای شغلی به مددجویان آموزش داده می‌شود.

وی افزود: در سطح استان آذربایجان غربی دو شهر خوی و مهاباد برای ایجاد این مراکز تعیین شده است.

عباسی تصریح کرد: از ابتدای سال97 تاکنون برای اداره زندان و گروههای هدف مخصوص مواد مخدر 147نفر نزدیک به 30 هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

در ادامه مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی مهاباد از جمع آوری 30 نفر از معتادین متجاهر و شناخته شده در سطح شهر با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی این شهرستان خبر داد و گفت: این افراد بمدت 3 ماه در کمپ‎های ترک اعتیاد شهرستان اسکان داده شده‎اند و در پایان این مدت با دستور دادستانی و بهزیستی از کمپ ترخیص می‎شوند.

وی افزود: هزینه‎های درمانی معتادین متجاهر طبق تفاهم‎نامه صورت گرفته از اداره بهزیستی شهرستانهای محل سکونت دریافت و به کمپ‎ها پرداخت می‎شود.

فرماندار مهاباد در ادامه از تشدید نظارت بر قلیان‎سراها در سطح شهر خبر داد و گفت: تمامی قلیان‎سراهای سطح شهر باید به دوربین مدار بسته مجهز شوند و از عرضه دخانیات به افراد زیر 18 سال و خانم‎ها جلوگیری شود.

ایرج شجاعی افزود: ساعات کاری قلیان‎سراها نیز از دیگر مواردی است که باید تحت نظارت قرار گیرد و این مراکز در شیفت شب تا ساعت مشخصی دایر باشند و از فعالیت برخی از آنها تا پاسی از شب جلوگیری شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد