تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن ساعت ۲۱:۴۸ بازدید: 217      نظرات: 0      کد مطلب: 10532

«ایران مهارت» به مهاباد رسید


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، طرح «ایران مهارت» با سه رویکرد آشنایی، شناسایی و استعداد یابی و توانمندسازی دانش آموزان مقطع متوسطه، ضمن شکوفایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان آنها را در آینده نزدیک، برای کسب فرصتهای شغلی مناسب آماده می کند.
در ادامه روند اجرایی طرحهای مهارتی در سطح کشور، جلسه هماهنگی و بررسی راهکارها و چالش های پیش رو در اجرای طرح ایران مهارت طی جلسه ای که روز پنجشنبه ساعت ۱۱ در محل خانه معلم برگزار شد، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در این جلسه که با حضور رئیس و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای مهاباد، نماینده انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان آذربایجان غربی و معاونین و مدیران دبیرستانهای آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، محمدسلیم عباسی؛ رئیس مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای مهاباد، با اشاره به ظرفیت های بزرگ و در نوع خود بی نظیر طرح ایران مهارت، موفقیت دانش آموزان مقاطع دبیرستانی در المپیادهای ملی مهارت کشوری را ناشی از شیوه قدیمی اجرای تفاهمنامه های فی مابین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش و نمونه هایی از همکاری های مثمر ثمر قبلی عنوان کرد.
عباسی اضافه کرد این طرح می تواند زیرساخت مناسبی برای نهادینه کردن گفتمان مهارت آموزی در کشور تلقی شود، وی آشنایی دانش آموزان از ابتدای دوره متوسطه با مهارت آموزی را تجربه ای جذاب برای این قشر پویا و پر انرژی دانست و تاکید کرد؛ ایران مهارت می تواند چشم انداز آینده شغلی دانش آموزان را ترسیم کند و آنها را برای مواجهه با حقیقت بازارکار و فرصت های شغلی موجود در آن آماده کند.
در ادامه جلسه، برای آشنایی هرچه بیشتر مدیران دبیرستانهای مهاباد با طرح ایران مهارت، مولود دیندوست؛ کارشناس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مهاباد با تشریح شیوه نامه اجرایی این طرح و نحوه انعقاد انواع قراردادهای آن پرداخت.
سیاوش ورقایی، نماینده انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان نیز با اعلام آمادگی موسسات کارآموزی آزاد واجد شرایط اجرای طرح ایران مهارت و با توجه به اهمیت آن، بر کیفی بودن ارائه این آموزشها از طرف انجمن صنفی تاکید و دوره های مهارتی  آموزشگاههای آزاد را در این موضوع ویترین و آبروی این موسسات قلمداد کرد.
در ادامه این جلسه مهارتی، لقمان سهرابی؛ معاون متوسطه آموزش و پرورش مهاباد، با استقبال از طرح ایران مهارت و تشریح مزایای آن به ضرورت همکاری مدیران دبیرستانهای دولتی و غیر انتفاعی در اجرای آن تاکید کرد.
در پایان این نشست؛ کارشناسان آموزش و پرورش و مدیران دبیرستانها با اشاره به چالشهای موجود در مسیر اجرای این طرح ملی به تبادل و ارائه نقطه نظرات پرداختند.
منبع: روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای مهابادارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد