تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي ساعت ۱۲:۵۷ بازدید: 1220      نظرات: 4      کد مطلب: 10519

کوتاهی در عقد قراردادی کە تاکنون ۹۰۰ میلیون تومان بدهی روی دست شهرداری مهاباد گذاشته است


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، کامران علیزاده آذر شهردار مهاباد در حاشیه جلسه علنی روز گذشته شورای شهر مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه از بدهی سنگین شهرداری مهاباد به یک شرکت بر اثر کوتاهی واحد های مربوطه در هنگام عقد قرارداد خبر داد.
علیزاده آذر در این باره تصریح کرد که شهرداری مهاباد در سال ۹۳ جهت خرید قیر ارزان قیمت قراردادی را باشرکت آتیه شهر وابسته به بانک شهر عقد می کند و در ادامه بدهی های خود را طی چک هایی پرداخت می کند اما چک آخر به مبلغ  حدود سیصد میلیون تومان برگشت خورده و مطابق بندی که در قرارداد مذکور درج شده به ازای هر ماه تاخیر در پرداخت بدهی شرکت آتیه شهر می‎بایست 3 درصد مبلغ قرارداد به عنوان جریمه تاخیر بر مبلغ بدهی افزوده و به شرکت مذکور پرداخت شود که تا این لحظه مبلغ سیصد میلیون تومان بدهی بیشتر از ۹۰۰ میلیون تومان هزینه تاخیر در پی داشته و شهرداری اگر بخواهد همین امروز این بدهی را تسویه کند می بایست یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به شرکت آتیه شهر بپردازد.
شهردار مهاباد دلیل تحمیل این هزینه سنگین بر دوش شهرداری را اهمال و بی‎توجهی  واحدهای مربوطه به این بند قرارداد ذکر نمود.
قابل ذکر است هر چند تحمیل این هزینه سنگین در دوره مسئولیت شهردار قبلی مهاباد صورت گرفته اما شهرداری مهاباد در این دوره نیز با تاخیر در پرداخت بدهی باقی مانده از دور قبل بر مبلغ هزینه  تاخیر به شرکت آتیه شهر افزوده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۱۰/۳۰
همیشه پول بوده و شهرداری درآمد داشته ولی رفتع تو جیب پیمانکارها و شورا و ظلمی که در حق کارگر و کارمندان شهرداری می شه رو چی جواب میدن حقوق نمیدن بدهی نمیدن پس درآمد شهر داری به حساب کی و تو جیب کیه؟؟؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

همشهری ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
ضمن عرض ادب وخسته نباشید بعنوان یک شهروند مهابادی کسیکه سالانه عوارض مختلفی به شهرداری مهاباد پرداخت میکند خودرا محق میدانم که چند سوال از جناب شهردار و شورای شهرمان داشته باشم. قرار داد خرید قیر وامثال این قرار داد ها توسط چه افراد ی منعقد گردیده؟ مسلما این افراد دارای سابقه کاری ودر اینگونه قرار داد ها نمیتوانند کم سابقه باشند پس چه دلیلی داشته که به این بند قرار داد بی توجه بوده اند؟ آیا این افراد از منابع مالی شهرداری بی خبر بوده اند ؟ مسلما خیر.این این افراد که موجب اینهمه ضرر ویران به بیت المال گردیده اند اکنون در شهرداری مستند؟ آیا دسترسی به این افراد غیره ممکن است؟ مسلما خیر. شهرداری مسئولین پس چه دارد نمی خواهند پی گیر حقوق ملت باشند؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رضا کامروایی ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
شفافیت پیش قرارداد و بکارگیری کارشناسان مجرب در دایرە امور قراردادهای شهرداری از بوجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری خواهد نمود و صرفا کار یک نفر حقوق دان تنها و یک همکار نمیتواند باشد.اما مشکل پیش رو شاید بتواند با ارجاع بە یک کارشناس خبرە در خصوص عقد قراردادها و کسب نظر از آن، راە در رویی پیدا نمود.یعنی ایراد بر متن قرارداد و باطل نمودن اصل قرارداد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عشرت ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
سڵاو،هەر ئاکامی ئەو کارانەیە کە شارەکەمان بوتە ئەوەی کەهێستا دەی بینین،بۆ دانی قەرزەکان ،کەس رووحمی نەبەژینگەدادئ نەجێیەک بەنێوی یادگاری رابردوو لەناو شارداماوە،بەداخەوە وسەدبەدەخەوە......

نظر خود را براي ما ارسال كنيد