تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي ساعت ۱۲:۴۹ بازدید: 816      نظرات: 0      کد مطلب: 10518
در جلسه علنی شورای شهر مهاباد مطرح شد:

علیزاده آذر: مغازه های پایانه شمال را خواهیم ساخت، تبعات قانونی اش را به عهده خواهم گرفت


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، جلسه علنی شورای شهر مهاباد شنبه ۲۹ دی ماه باحضور اعضای شورای شهر مهاباد،شهردار، تعدادی از کارشناسان شهرداری و اصحاب رسانه در محل جلسات شورای شهر مهاباد برگزار شد.

در ابتدای جلسە سید عباس حسینی نائب رییس شورا گزارشی از تدوین دفترچه ارزش معاملاتی املاک که ارتباط مستقیمی باعوارض محلی دارد خبر داد.

حسینی افزود تعرفه دفترچه ارزش معاملاتی املاک بیست درصد افزایش یافته که با توجه به اینکه هر سال اردیبهشت ماه هیئت وزیران بیست درصد از این تعرفه‎ها را کاهش می دهد بنابراین در سال ۹٨  تغییر قیمتی نسبت به سال ۹۷ در دفترچه ارزش معاملاتی املاک نخواهیم داشت.

در ادامه جلسه علیزاده آذر شهردار مهاباد در بخشی از سخنانش و در پاسخ به سوال نایب رییس شورا در مورد پایانه شمال یا همان پایانه روستایی اظهار داشت که این ملک متعلق به شهرداری و دارای مرغوبیت است که در حال ساخت نه دهنه مغازه در بخشی از این پایانه هستیم تا بتوانیم با فروش آنها بخشی از مشکلات مالی و حقوق پرسنل  را حل کنیم و برای انجام پروژه منتظر کمیته تطبیق نخواهیم ماند و شخصا تمام تبعات قانونی ساخت و ساز در این قسمت را بر عهده خواهم گرفت. این اظهارات با واکنش ابراهیم کریمی سخنگوی شورا و مصطفی احمدزاده از اعضای شورا قرار گرفت، طوری که  احمدزاده  با انتقاد از این شیوه‎ی بهره برداری از املاک شهرداری اعلام داشت که  این ساخت و ساز نیازمند تغییر کاربری بودە و از کمیته تطبیق درخواست خواهد کرد که موضوع ساخت و ساز در پایانه شمال را به صورت جدی پیگیری کنند.

وی خطاب به علیزاده آذر اعلام داشت که تعاونی‎هایی داریم که حدود شش میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارند و جای تعجب دارد که آقای شهردار به جای پیگیری طلب هایی اینچنینی به سرعت در پی ساخت و ساز در پایانه شمال هستند.

احمدزاده در بخش دیگری از جلسه علنی شورای اسلامی شهر مهاباد با انتقاد شدید از شهرداری اظهار داشت که این نهاد تاکنون پیگیر مصوبه های شورا همچون ایجاد رادیو اینترنتی، ایجاد واحد مناسب سازی فضای شهری، کمک مالی به کمیسیون فرهنگی و... نبوده است.

در این جلسه کاوه خضری اقدم یکی دیگر از اعضای شورای شهر سوالاتی را از شهردار درمورد مسکوت ماندن پروژه کمربندی داشا مجید، پروژه پل عابر پیاده خیابان علی پنجه و نتیجه‎ی پروژه انتقال پادگان مطرح نمود که علیزاده آذر اظهار داشت: پروژه کمربندی و پل عابر پیاده به زودی از سرگرفته خواهد شد و پرونده انتقال پادگان نیز توسط طرف مقابل و ارگان های مربوطه در درحال بررسی مکان تعیین شده هستند.

در بخش دیگری از این جلسه مصطفی احمدزاده اعلام داشت که قطعه زمینی حدودا سه هکتاری در منطقه پشت تپ به صورت غیر قانونی و بدون طی مراحل قانونی و پرداخت سهم دولت و شهرداری قطعه بندی شده و به خریداران واگذار شده وحتی در یک مورد با مماشات اجرائیات شهرداری مهاباد ساخت و ساز نیز صورت گرفته است. وی از شهردار درخواست کرد به صورت قاطعانه پیگیر حقوق شهرداری و همچنین طی مراحل قانونی واگذاری شد تا حق مردم این منطقه باتوجه به عدم وجود سرانه ضایع نشود.

در پایان جلسه علنی شورای شهر نامه‎های رسیده به این شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد