تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي ساعت ۱۸:۳۳ بازدید: 533      نظرات: 1      کد مطلب: 10516

امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهاباد در خصوص قطعی آب دریاس واکنش نشان داد


به دنبال انتشار دیدگاه برخی از ساکنان روستای دریاس مهاباد در پایگاه خبری هاژه و انتقاد در خصوص قطعی ‌غیره منتظره آب در این روستا، روابط عمومی امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهاباد با ارسال جوابیه‌ای به دفتر این پایگاه خبری، جهت تنویر افکار عمومی خواستار انتشار آن شد.

متن جوابیه به شرح زیر است:

پایگاه محترم خبری هاژه

با سلام و دعای خیر 

احترماً عطف به خبر قطعی آب شرب روستای دریاس در مورخه 28/10/1397 و ذکر پاره ای از مسایل مربوط به تامین و توزیع آب شرب روستا به شرح ذیل مورادی جهت مزید اطلاع و تنویر افکار عمومی به استحضار میرساند:

1.      قطعی آب شرب روستای دریاس در مورخه 28/10/1397 به صورت کاملاً غیر منتظره بوده و ناشی از اتصال کابل زیرزمینی پمپاژ آب شرب روستا بوده که پس از عیب یابی رفع و جریان آبرسانی در شب همان روز به روال عادی برگشت. 

2.      در مورخه 29/10/1397 جهت رفع اساسی مشکل، اکیپ عیب یابی از استان به محل روستا اعزام و نسبت به ترمیم و تعویض کابل زیرزمینی اقدام نمودند. و جهت رفاه حال مشترکین محترم روستای دریاس یک دستگاه تانکر آبرسانی سیار در زمان تعویض کابل برق به روستا اعزام و امر آبرسانی سیار را انجام داده است.

3.      آب شرب چشمه چلغان با توجه به صلاحدید و دستور اعضای محترم مدیریت بحران استان تا اطلاع ثانوی از دسترس خارج گردیده است. شایان ذکر است پس از مناسب شدن شرایط جوی چشمه مذکور با انجام یک سری اقدامات مهندسی و فنی اصلاح و بازسازی خواهد گردید. و متعاقب آن وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

4.      آب شرب روستای دریاس مطابق بررسی و انجام آزمایشات متعدد روزانه توسط آزمایشگاه امور و همچنین 3 واحد آزمایشگاه مستقل (آزمایشگاه آب شرب شرکت آب و فاضلاب روستایی استان - آزمایشگاه آب و فاضلاب شهری امور مهاباد و همچنین آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان) طی چندین بار متوالی کاملاً استاندارد بوده و تمامی پارامترهای فیزیکی و شیمیایی در حد مطلوب میباشد. لازم به ذکر است که آزمایشگاه این امور از مجهزترین آزمایشگاههای آب شرب استان بوده و آزمایشات مربوط به آب شرب تمامی روستاهای جنوب استان در این آزمایشگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.

5.      کمبود آب شرب عمدتاً به صورت مقطعی بوده و تنها در حدود 1 الی 1.5 ساعت تعدادی از خانوارهای بالادست روستا با مشکل افت فشار و قطعی مواجه میگردند که این امور جهت جبران کمبود آب شرب روستای دریاس در دو ماهه اخیر اقدام به اجرای خط انتقال به طول 1750 متر – تجهیز ایستگاه پمپاژ و خرید الکتروپمپ نموده است. درهمین راستا اخذ مجوز حفاری چاه - برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار حفار که امید است تا 2 هفته دیگر عملیات حفاری چاه شروع گردد.

6.      این امور جهت رفع مشکل روستای دریاس و سایر روستاهای شهرستان اقدام به تعریف پروژه 141 روستایی و انتقال آب از محل تصفیه خانه آب شرب شهرستان مهاباد نموده و با توجه به پیگیری های نماینده محترم مردم شریف شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی – جناب آقای مهندس محمود زاده و سایر ارگانها و ادارات ذیربط به امید خداوند متعال در دهه مبارک فجر سال جاری پروژه مذکور کلنگ زنی و شروع آن از روستای دریاس خواهد بود.

روابط عمومی امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهابادبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
تشکر از زحمات اداره محترم آب و فاضلاب
ایکاش در کنار روحیه نقادی روحیه تقدیر و تشکر را هم میدانستیم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد