تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي ساعت ۱۹:۱۴ بازدید: 1363      نظرات: 0      کد مطلب: 10503

برگزاری اولين جشنواره موسيقی فولكلور هه‌وارگه موكريان در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، اولين جشنواره موسيقی فولكلور هه‌وارگه موكريان در مهاباد برگزار گرديد.
اولين جشنواره موسيقی فولكلور هه‌وارگه موكريان يكشنبه شب مورخ ٢٢ ديماه با حضور بيش از ٨٠ هنرمند پيشكسوت و جوان موسيقی فولكلور و با حضور بيش ١٢٠٠ نفر از مردم هنردوست مهاباد و شهرستان‌های همجوار در محل مجتمع فرهنگی هنری وحدت مهاباد برگزار گرديد.
در ابتدا مرادی رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد ضمن تشكر از حضور مردم هنردوست به دليل استقبال چشمگير از اين مراسم، گفت هدف از برگزاری جشنواره آشنايی بيشتر جوانان با موسيقی فولكلور و اهميت و جايگاه رفيع هنر موسيقی فولكلور در بين عامه مردم و تجليل از هنرمندان فعال اين حوزه از موسيقی كه سال‌ها بی‌شماری از عمر خود را صرف زنده نگه‌داشتن موسيقی فولكلور كرده‌اند، صورت گرفته است.
سپس شورش معروفی مدير اجرایی مراسم گفت: برگزاری اين جشنواره فولكلوربه دليل درخواست مردمی و انتظارات معقول هنرمندان اين عرصه انجام گرفته، اميدوار است اين جشنواره بتواند رضايت حضار و هنرمندان شركت كننده را برآورده نمايد.
در ادامه همه هنرمندان شركت كننده فرصت پيدا كردند با اجرای موسيقی اصيل فولكلور حضار را به وجد آورند. اين مراسم بيش از ٣ ساعت به طول انجاميد و در خاتمه از طرف مسئولين شهرستان از هنرمندان با لوح تقدير، تنديس و هدايا، تجليل به عمل آمد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد