تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي ساعت ۹:۳۱ بازدید: 1284      نظرات: 1      کد مطلب: 10492

تشکیل کمیسیون بانوان در شورای شهر مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شورای شهر مهاباد از تشکیل کمیسیون امور بانوان به عنوان چهارمین کمیسیون تخصصی در شورای اسلامی این شهر خبر داد.

حامد حیدری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به عدم حضور بانوان در شورای شهر و اهمیت این نکته که بخش عمده‎ای از شهروندان را بانوان تشکیل می‎دهند پیشنهاد تشکیل کمیسیون بانوان مطرح گردید.

وی افزود: این کمیسیون توسط 8 نفر از بانوان شهر و 2 نفر از بانوان شاغل در مجموعه شهرداری که در امور اجتماعی، فرهنگی و... فعالیت دارند تشکیل گردیده و قرار است به عنوان یک تیم منسجم مسائل و مشکلات مربوط به بانوان را در این کمیسیون مطرح بررسی و اقداماتی را برای ارتقای شاخص‎های مربوط به بانوان انجام دهند.

حیدری تصریح کرد: افراد علاقمند می‎توانند در این کمیسیون عضو شوند و آقای کاوه خضری یکی از اعضای شورا نیز با توجه به حضور در کمیسیون بانوان در دوره چهارم به عنوان هماهنگ کننده و رابط بین اعضای اصلی شورا و کمیسیون تعیین گردیده است.

رییس شورای شهر مهاباد در پایان اظهار کرد: اعضای این کمیسیون بصورت رسمی با اعطای لوایح و احکام بمدت یکسال در این کمیسیون فعالیت خواهند کرد و برای مشاوره و کارشناسی بیشتر می‎توانند از سایر بانوان فعال در زمینه‎های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی استفاده نمایند.

فاطمه رحیمی مسئول کمیسیون بانوان شورای شهر نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اهداف این کمیسیون را در 4 آیتم اعلام کرد.

وی افزود: آموزش و توانمند سازی بانوان، تغییر و ایجاد نگرش مثبت به نقش زنان در حوزه فرهنگی، ارتقای سلامت و بهداشت و اقتصاد و اشتغال زایی بانوان از برنامه‎ها و اهداف این کمیسیون است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آفرین خانم رحیمی گلستان دانش
بانوی توانمند و مقتدر و مبتکر،اسواه ای بارز ومناسب برای بانوان مهابادی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد