تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي ساعت ۲۰:۴۲ بازدید: 1769      نظرات: 1      کد مطلب: 10491

جوابیه دفتر نماینده مردم مهاباد در مجلس به اظهارات عضو شورای شهر


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، اظهارات دکتر مصطفی احمدزاده مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پیرامون نحوه توزیع اعتبارات ماده ۱۸۰، واکنش نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.
متن جوابیه بدین شرح است:
با سلام و احترام
در راستای سخنان اخیر یکی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر مهاباد و مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی آن شورا پیرامون نحوه توزیع اعتبارات ماده ۱۸۰، موارد ذیل را جهت درج در آن رسانه محترم به استحضار می رساند:
۱- اعتبارات ماده ۱۸۰ استان آذربایجان غربی و شهرستان مهاباد در قالب ارتقای شاخص های توسعه استان و شهرستان ها بوده بنابراین در اختصاص این اعتبارات می بایست چارچوب قانون ارتقای شاخص های توسعه رعایت شود و نمی توان این اعتبارات را به هر طرحی که مدنظر باشد اختصاص داد بلکه باید موضوع طرح در قالب ارتقای شاخص های توسعه باشد و لاغیر. لذا بر همین اساس و در چارچوب ارتقای شاخص های توسعه و با هماهنگی فرماندار و بخشداران محترم و رئیس محترم مدیریت برنامه ریزی استان ۳۲ طرح توسعه ای شهرستان مهاباد پیشنهاد شده است لذا برخلاف بیانات صورت گرفته مشورت لازم در این رابطه کاملا انجام شده است و در پروژه های پیشنهادی محورهای فرهنگی و اجتماعی وگردشگری ازجمله احداث مجتمع فرهنگی و هنری مهاباد، احداث جاده های دسترسی به مراکز گردشگری و میراث فرهنگی و تالاب ها و اعتبارات آموزشی نیز دیده شده است. 
۲- توزیع اعتبارات ماده ۱۸۰ مطابق قانون می بایست با هماهنگی شورای برنامه ریزی شهرستان و استان و فرمانداران و بخشداران محترم صورت گیرد.
۳- در بعضی از شهرستان ها تمام این اعتبار در اختیار یک نهاد یا دستگاه اجرایی قرار گرفته و یا برای یک پروژه خاص عمرانی اختصاص یافته است.
۴- در بخش ورزشی شهرستان خوشبختانه با تلاش ها و پیگیریهای انجام شده، اعتبارات ملی این بخش بیش از ۳۰ میلیارد تومان در سالجاری بوده که احداث مجدد و بازسازی ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری آزادی مهاباد و افزایش ظرفیت آن به ۷۰۰۰ نفر ، احداث ورزشگاه گوکتپه و چندین سالن، میدان ورزشی و چمن مصنوعی شهری و روستایی در شهرستان مهاباد جزو این پروژه ها می باشند.
۵- مطابق ماده ۸۰ قانون شهرداریها و موضوع تبصره ۱ ماده ۸ قانون مذکور شوراهای اسلامی شهر مکلف هستند مقدار ۵ درصد از درآمدهای مستمر وصولی سالیانه خود را برای کمک به امور فرهنگی شهر اختصاص دهند براساس مصاحبه اخیر شهردار محترم مهاباد که شهرداری تا حال بیش از ۴۴۰ میلیارد ریال درآمد داشته است، از این مقدار کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر و شهرداری مهاباد حداقل مطابق قانون می بایست مبلغ ۲۲ میلیارد ریال به بخش فرهنگی، اجتماعی شهر اختصاصی دهد که این سوال مطرح است شهرداری و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا چه مقدار از این مبلغ را به بخش فرهنگی و اجتماعی شهر اختصاص داده است؟
با تشکر – دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم شریف شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامیارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان - گۆکتەپە ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
با تشکر از سایت خبری هاژە
واقعا جواب دفتر نمایندە کاملا درست و بجاست. حالا باید این کمیسیون فرهنگی پاسخگو باشد این سهم فرهنگی از درامدهای شهرداری را چگونە هزینە کردە است. این دوستان وقتی نویسندگان و فعالان فرهنگی مراجعە می کنند علاوە بر اینکە بە بهانە بحران مالی از کمک کردن و ادای حق فرهنگی خوداری می کنند ، جدیدا دستە ای افراد بدون اینکە هیچ گونە کارنامەی مشخصی در کار و خدمت فرهنگی داشتە باشند شروع کردن بە کرامت شکنی و حرفهای زشت و ضد فرهنگی بە نویسندگان عنوان کتاب ساز ، بە شاعران ماعر و بە رونمای از کتاب روهەڵمالین لقب می دهند. حالا باید دید این کمیسیون و اطرافینش چە جوری جوابگوی حقوق فرهنگی شهرواندن فرهنگ دوست خواهند بود ؟؟؟؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد