تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۸:۵۴ بازدید: 1077      نظرات: 1      کد مطلب: 2038

فرماندار مهاباد پای گلایه جوانان نشست


بە گزارش پایگاە خبری - تحلیلی هاژە، روز شنبە 17 مهرماە دومین نشست صمیمی جوانان با مسئولان شهرستان مهاباد در سالن اجلاس فرمانداری شهرستان برگزار شد. 
در این نشست که با حضور برخی مدیران و روسای شهری همراه بود، مسائل و مشکلات جوانان شهرستان از اقشار مختلف به صورت شفاف بیان شد. 
یکی از مسائل مهمی که از طرف جوانان بیان شد، موضوع نحوه پرداخت وام های ازدواج به زوجین بود که از طرف سیستم بانکی کارشکنی های گسترده صورت می گیرد و با وجود تامین اعتبار از طرف بانک مرکزی، بانک ها به صورت گزینشی با این موضوع برخورد می کنند و در برخی موارد با به طول انجامیدن مدت زمان پرداخت و سخت گیری ها در انتخاب ضامنین موجبات دلسردی و عملا عدم ازدواج زوج های جوان را فراهم می کنند. 
موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد، بحث کمک های مالی و حمایت از ورزش شهرستان بود که دغدغه بسیاری از جوانان ورزشکار سطح شهرستان است و از مسئولان خواسته شد که در این راستا حمایت بیشتری از ورزش شهرستان بخصوص ورزش های پر طرفدار از جمله، فوتبال، والیبال، ورزش های رزمی و... داشته باشند. 
عدم تعامل و همکاری و برخورد مناسب کارکنان برخی ادارات با مردم و بخصوص جوانان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود که جوانان خواهان برخورد و تعامل مناسب مدیران و مسئولان شهرستان بودند. 
معضل بیکاری و بحث بکارگیری افراد به صورت روابط و پارتی در سطح ادارات و نهادهای شهرستان از موضوعات دیگری بود که به آن پرداخته شد.
به طور کلی در این نشست مسائل و مشکلات گسترده ی شهر از دیدگاه جوانان مطرح و از مسئولان خواسته شد که همت و تلاش بیشتری برای رفع این مشکلات از خود نشان دهند. 
رئیس بانک رفاه کارگران مرکزی مهاباد در ارتباط با وضعیت اعطای وام های ازدواج به زوجین گفت: در حدود 60 درصد از معرفی شدگان برای دریافت وام ازدواج در سطح شهرستان به بانک رفاه معرفی شده اند که این امر باعث مشکلاتی برای بانک رفاه در مهاباد شده است. 
وی ادامه داد: زوجین نگران بە اتمام رسیدن مدت زمان تاریخ درج شده در برگه ثبت نام اینترنتی نباشند زیرا بانک ها آن ها را تمدید خواهند کرد،
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ماه گذشته حدود 100 فقرە اعطای وام ازدواج در بانک رفاه صورت گرفته و در یکی دو ماه آینده سعی می شود مابقی زوجین (بیش از 250 فقرە) پرداخت شود. 
در آخر فرماندار مهاباد ضمن تقدیر و تشکر ار حضور جوانان در این نشست، از انتقادات و راهکارهای جوانان برای حل مسائل و معضلات شهری استقبال کرد. 
کتانی گفت: جوانان سرمایه های جامعه ما هستند و پیگیری مسائل و مشکلات آنان باید دغدغه اصلی ما مسئولان باشد. 
وی اظهار داشت: جوانان عزیز هر آنچه که در این نشست مطرح کردند، صحیح و نقدها و راهکارهای آنان به جا است و مسئولان باید شهامت داشته باشند و آنان را بپذیرند و درصدد رفع آن برآیند. 
فرماندار مهاباد خطاب به مدیران بانکی گفت: متاسفانه سیستم بانکی همراه با مردم نیست و به صورت مستقل عمل می کند و همین امر باعث مشکلات زیادی برای جوانان شده است، در بحث وام های ازدواج کارشکنی هایی صورت گرفته و سیستم بانکی آنچنان که باید با این امر همراهی نمی کند و امیدواریم مدیران بانک ها به این امر توجه بیشتری نشان داده و جوانان ما را بیش از این برای دریافت وام های ازدواج با مشکل روبرو نکنند. 
کتانی افزود: از ادارات ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می رود با توجه به فعالیت گسترده جوانان سطح شهرستان در زمینه های ورزشی، فرهنگی، ادبی و... همت و تلاش بیشتری از خود نشان داده و موجبات اعتلای هر چه بیشتر شهرستان در این زمینه ها را فراهم آورند. 
وی در آخر ادامه داد: امید است با تلاش و همکاری جوانان با مسئولان مشکلات سطح شهرستان کاهش یابد.
عکس از عکاس هاژه: حسین خالندی


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۷/۱۸
دوستان هاژه سلام
لطفا در این باره خبر رسانی کنید؛ حذف کامل رشته پرستاری دانشگاه آزاد مهاباد
مرحله اول تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد از امروز شروع شد. در رشته های اعلام شده هیچ نامی از پرستاری دانشگاه آزاد دیده نمی شود در حالی که تمامی واحدهای دانشگاهی آزاد پذیرش پرستاری دارند.
اساتید دانشگاه ازاد مهاباد نیز حذف کامل این رشته را تایید می کنند علاوه بر این گفته می شود خبر بازگرداندن این رشته کذب محض است.
از این مهم تر گفته می شود رییس .... این دانشگاه ... پشت این قضیه است.
این آقا به دنبال زمین زدن دانشگاه آزاد مهاباد است به نفع ارومیه. چون به هر حال نباید مهاباد بالاتر یا همتراز ارومیه باشد؟!
خبر رسانی و پیگیری کنید لطفا
صرفا جهت اطلاع شما
با تشکر از هاژه ای ها گرامی به ویژه کاک هرمان عزیز

نظر خود را براي ما ارسال كنيد