تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ دي ساعت ۱۱:۵۹ بازدید: 1618      نظرات: 5      کد مطلب: 10473

رستم پور، شهرداری در شأن بوکان


کیوان یاری 

«بابک رستم پور» در حالی بر کرسی شهرداری این شهر تکیه زد که بحران مالی دامن این نهاد شهری را گرفته بود، اگر تخصص و تجربیات شهردار بوکان و همدلی و همراهی اعضای شورای شهر نبود، قطعا این نهاد خدمات رسان تاکنون زیر بار این مشکلات کمر خم کرده بود.

رستم پور بیش از یک سالی است که مسئولیت شهرداری بوکان را به عهده دارد، در این مدت نه تنها وضعیت آشفته مالی شهرداری این شهر را سرو سامان داده بلكه توانسته با همراهی و همفکری شورای شهر نگرش منفی شهروندان را نسبت به شهرداری تغییر دهد که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی از معدود شهردارانی است که توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشته و بارها و بارها بابت مشکلات و نارسایی های شهر از شهروندان معذرت خواهی کرده که این شهامت او نزد شهروندان قابل ستايش بوده و او را شهرداری در شأن بوکان می‌دانند.

*کاهش ۹۵ درصدی آبگرفتگی معابر شهری*

شهردار بوكان با اشاره به اینکه پروژه ساماندهی آبهای سطحی در سال ۹۷ به اتمام رسیده است، گفت: خوشبختانه با اتمام این پروژه تا 95 درصد آبگرفتگی معابر شهری کاهش یافته است.  

رستم پور با بیان این خبر افزود: در سال گذشته و بهار امسال منطقه تنعیم بزرگترین سیلاب و آبگرفتگی را به خود دید که با شروع طرح مطالعات ساماندهی سیلابها و اتمام طرح مذکور با حفر کانال از ۳۰ متری مهندس رشیدی استارت پروژه رقم خورد.

وی اضافه کرد: در بارندگی های اخیر با توجه به احداث این کانال ذخیره، ﺳﻴﻼب در مقیاس‌ بسیار کم مشاهده شد.

رستم پور در ادامه با بیان اینکه ۸۲ درصد از بودجه شهرداری بوکان در سال ۹۶ تحقق یافته، عنوان کرد: این آمار در سال‌۹۷ تا پایان آذر ماه با توجه به وضعیت اقتصادی، ۴۲ درصد تحقق یافته است.

وی نصب المان‎ها، رنگ آمیزی جداول، خط کشی، نورپردازی و مدیریت روشنایی‌های شهری را از اقدامات صورت گرفته در جهت زیبا سازی پارک ها و معابر شهری برشمرد و تصریح کرد: در سایه این گونه اقدامات، شهر تاریک بوکان توانست روشنایی را در ابعاد کلی با رویكرد تلطیف فضای بصیری شبانه احساس كند.

شهردار بوکان با اشاره به اجرای پروژه مفاخر اظهار داشت: پروژه احداث موزه مفاخر در منزل شخصی مرحوم ماموستا عباس حقیقی از شعرای نامدار کورد آغاز شده و هم اکنون پس از سبک سازی سقف در مراحل استحکام بنا و اجرای کلاف بندی قرار دارد که از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی و هنری شورای شهر و شهرداری ست و احیا جشنواره سراسری کاریکاتور بوکان نیز از دیگر اقداماتی ست که با حمایت مالی شورای شهر و شهرداری صورت گرفته است.

وی، آزادی سازی و تکمیل مسیرهای 30 متری ناله شکینه، 30 متری مهندس رشیدی، کوی بهداری، ۴۰ متری ساحلی و ۴۵ متری تالار مژگان را از برنامه های عمرانی شهرداری بوکان در سال آینده نام برد و افزود: علاوه بر آن، احداث 5 پارک بصورت همزمان نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد. 

رستم پور در پایان ساماندهی و اصلاح هندسی تقاطع های همسطح در سطح شهر، ساماندهی محور کوسه با رویکرد گردشگری، مطالعات حاشیه سیمینه رود، مطالعات هدایت آبهای سطحی، طرح جامع مدیریت پسماند، اجرای سنگ فرش معابر سطح شهر، تسطیع و ماکادام ریزی معابر سطح شهر به تناژ ۱۳۵۰۰ تن، هدایت آبهای سطحی، بتن ریزی معابر سطح شهر، ترمیم و لکه گیری بتن و سنگفرش معابر، تهیه دال بتنی به تعداد ۱۶۶۵ عدد به مساحت ۲۷۷۰ متر مربع، جدول گذاری معابر، ساماندهی ورودی پارک ملت به طول ۱۷۵ متر، تهیه و خرید بلوک سیمانی به تعداد ۱۸۵۰۰۰ عدد، اجرای آبرو بتنی، بازسازی جداول، روکش آسفالت، آسفالت و لکه گیری معابر سطح شهر( زیرسازی و آسفالت)، ترمیم پیاده روهای سطح شهر، اصلاح هندسی تقاطع های سطح شهر، بهبود ترافیک و عبور و مرور، نصب تابلو و علایم راهنمایی و رانندگی و مبلمان شهری، طرح سیل بند و اجرای دیوار حایل، تکمیل پروژه منبع آب پشت پارک کوی محمدیه، احداث پارکها، اجرای پروژه زیر گذر میدان معلم، اجرای پروژه روگذر میدان وحدت با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و افتتاح بازارچه روز سردار در محل دروازه قبران را فعاليت های عمرانی شهرداری بوکان در یکسال گذشته ذکر کرد و به شهروندان اطمینان داد که تمام توان و تلاش خود را در راه آبادانی این شهرستان به کار گیرد.

رستم پور متولد سال ١٣۵۴ در مهاباد است. وی تحصیلات خود را در رشته عمران از دانشگاه صنعتی امیر کبیر به پایان رسانده و به مدت سه سال سکاندار شهرداری بانه بوده و در 28 آذر ماه ۹۶ به عنوان شهردار بوکان معرفی شد.

*رعایت حقوق شهروندی از عمل تا حفظ کرامت انسانی*

مسئول واحد سد معبر شهرداری بوکان، حفظ کرامت شهروندان در رفع معضل سد معبر در این شهرستان را یک اصل مهم می‌داند و معتقد است این تنها راهی ست که می توان به درستی از حقوق شهروندان دفاع کرد.

شورش جلالی از جمله مسولانی ست که به آراسـتـگـی ظاهر خود و کارکنانش اهمیت خاصی می‌دهد و آن را نشان از شأن و جایگاه واحد سد معبر می‌داند و بر این باور است که بايد با اشکال مختلف شهروندان را به سوی نظم و انضباط سوق داد.

جلالی از یکم دی ماه ۹۶ عهده دار این مسئولیت شده و تمام تلاش خود را بکار گرفته تا ضمن اجرای قانون، ذهنیت منفی شهروندان را نسبت به واحد سد معبر تغییر دهد که از مهمترین اقدامات این واحد در یکسال گذشته می توان به رفع سد معبر پیاده روهای بلوار کردستان، برداشت شبانه روزی تابلوهای نامتعارف سطح شهر، ساماندهی و انتقال سه چرخه های میدان آزادگان به باند کندرو، پاکسازی و تنظیف منظر شهری با حذف بنرها، تراکت و پارچه نوشته ها، عملیات رفع سد معابر کل سطح شهر توسط واحد سد معبر شهرداری هر ماه به صورت دوره ای و رفع سد معبر مسیر خیابان انقلاب اشاره کرد.

انتخاب و اختصاص مکان های مختلف برای دستفروشان پراکنده در سطح شهر با تفکیک نوع صنف، تعیین مکان اختصاصی برای معلولین دستفروش و ساماندهی ماهی فروشان نوروزی در سطح شهر با نزدیک شدن سال جدید از برنامه های آتی این واحد است.

جلالی پیشتر نیز عهده‌دار این سمت بوده و عملکرد قابل قبولی در کارنامه خود به جا گذاشته است.

*ستاد اجرائیات، وزنه سنگین شهرداری بوكان*

 ستاد اجرائیات شهرداری بوکان یکی از پرکارترین و سنگین ترین وزنه شهرداری به حساب می‌آید که با وجود کمترین امکانات، عملکرد مطلوبی داشته است.

به جرات می توان گفت که اگر وجود فرد با تجربه و کارکشته ای همچون رحمان قهرمانی نبود، این ستاد تاکنون با چالش جدی مواجه شده بود.

بر این اساس شهردار بوکان باید توجه بیشتری به این ستاد داشته باشد تا مجریان قانون بتوانند به وظایف محوله شان به درستی عمل کنند.

حال از مهمترين اقدامات این ستاد در دوره مسئولیت قهرمانی، پیگیری عوارضات قانونی شهرداری، پیگیری و ساماندهی دکه های سطح شهر، اجرای احكام قضایی و جلب افراد بدهکار شهرداری با همکاری واحد حقوقی، گشت و کنترل حفاری‌های غیرمجاز سطح شهر و معرفی به واحد حفاری شهرداری، تشکیل اکیپ‌ ستاد مبارزه با تکدی‌گری با همکاری دادستان، نیروی انتظامی و کمیته امداد، جمع آوری دکه‌های خرید و فروش شده با همکاری دادگستری و نظارت و کنترل نصب داربست های تبلیغاتی در سطح شهر است.

خوشبختانه هم اکنون در بوکان انسجام و همدلی در بین مجموعه مديريت شهری وجود دارد که متأسفانه عده ای آشکارا و عده ای در نهان به دنبال بر هم زدن این وحدت و انسجام هستند که تقلایشان بی اثر بوده‌ است.

گزارش: کیوان یاری خبرنگار هاژه


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

ابراهیم فتحیان ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دست مریزاد مهندس جان موفق باشید
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

س.ف ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
انشاالله مسولین مهاباد هم یاد بگیرند.پنج شش سال است که هیچ طرح چشمگیری در مهاباد ندیدیم.به غیر از بدهی و فروش اموال شهرداری مثل زمینهای که مال شهرداری هستند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

میرزائی ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
زور جیگای ریزه دستیان خوش بیت
انشاءالله سالهایکی زیاتر له بوکان ماندگار دبن
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

رضا ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
الحق جناب آقای رستم شایستە بهترین تقدیرهاست.امیدوارم ایشون چند سال تو این سمت بمونن تا با کمک اعضای محترم شورای شهر بوکان دوبارە بە جایگاە اصلیش برگردونن
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

هێرش صالحزاده ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
قبل از هر چیز تشکر مینمایم بابت این گزارش عالی . آقای رستمپور فردی متخصص در امور شهرداری ها میباشد و تجربه سالها خدمت در شهرداری ها توانسته است امروز در امورات کاری به ایشان کمک نماید و بتوانند با وصف این همه مشکلات و کمبود اعتبارات مالی باز مشغول خدمات رسانی خوب به شهروندان شهر بوکان باشد . امیداپارم که ایشان همچنان پر توان و موفق و سربلند باشند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد