تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ دي ساعت ۱۸:۳ بازدید: 5294      نظرات: 0      کد مطلب: 10461

3 تصادف منجر به فوت در یکی از خیابانهای مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون در بلوار خلفای راشدین سه تصادف منجر به مرگ روی داده است.

سرهنگ احمد علی کاظمی در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد اظهار کرد: از ابتدای سالجاری 5 تصادف منجر به مرگ درون شهری در این شهر  روی داده که 3 فقره از آن مربوط به بلوار خلفای راشدین است.

وی افزود: 4 فقره از تصادفات مربوط به عابرین پیاده و یک فقره نیز مربوط به برخورد بین دو خودرو روی داده، علت تصادفات به‎وجود آمده ناشی از عدم توجه به جلو و نقض قوانین راهنمایی و رانندگی در حین رانندگی بوده است.

کاظمی تصریح کرد: سال گذشته 4 فقره تصادف درون شهری منجر به فوت روی داده بود و امسال این میزان با افزایش یک فوتی به 5 فقره افزایش یافته که نگران کننده است.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت آب و هوایی و قرارگیری در فصل سرما به رانندگان توصیه می‎شود: به نقص فنی خودرو بخصوص باد لاستیک، شیشه شور، برف پاک‎کن و زنجیر چرخ حتما توجه فرمایند چراکه عامل بسیاری از تصادفات بزرگ و منجر به فوت نقص جزئی خودرو ناشی از عوامل ذکر شده است.

 رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد نواقص بلوار خلفای راشدین تاحدودی رفع شده اما نیازمند بررسی بیشتر و ایجاد سرعت گیر می‎باشد. از زمان نصب سرعت گیر در این بلوار حتی تصادفات خسارتی نیز صورت نگرفته است .
وی افزود: برخی نقاط پر ترافیک شهری ازجمله حدفاصل چهارراه هواشناسی تا سه راه بیمارستان نیز باید حتما ساماندهی شود و در همین راستا از آغاز سال جدید  برای آموزشگاههای خصوصی در این مسیر مجوز صلاحیت ترافیکی صادر نخواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد نیز در نشست خبری با اصحاب رسانه از کاهش 38 درصدی تصادفات خسارتی در این شهر خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان افزود: تصادفات جرحی بیرون شهری در مهاباد نیز 3 درصد کاهش یافته اما تصادفات خسارتی بیرون شهری هزار و 233 درصد افزایش را نشان می‎دهد که نیازمند توجه بیشتر است.

وی توصیه کرد: رانندگان از عجله، شتاب و عصبانیت بپرهیزند و به رعایت حقوق دیگران و حق تقدم دیگران احترام بگذارند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد