تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي ساعت ۱۷:۲۲ بازدید: 682      نظرات: 0      کد مطلب: 10456
در نشست خبری با اصحاب رسانه

کاهش 100 درصدی جرایم خشن در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از کاهش 100 درصدی جرایم خشن در مهاباد خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از ابتدای سال جاری اولویت ماموریت‎های پلیس با هدف کاهش سرقت صورت گرفته است و در 2 سال گذشته این جرم روند منفی داشته است.

وی افزود: در 9 ماهه سالجاری جرایم خشن شهرستان نسبت به سال گذشته 100 درصد کاهش یافته و در زمینه افزایش دستگیر و کشف سرقتها نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

ظهیریان تصریح کرد: در خصوص سرقت از منازل ماموران پلیس موفق به دستگیری فردی شدند که از سال 94 در شهرستان مهاباد و شهرهای همجوار جولان می‎داد و اقدام به سرقت طلا، جواهرات و وسایل منزل می کرد.

وی اضافه کرد: ارزش مالی اموال مسروقه توسط این سارق به بیش از 1 میلیارد و نیم می‎رسد. در این ارتباط یک نفر مالخر در شهرستان نقده نیز دستگیر شد.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه از کاهش 27 درصدی سرقت منازل در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: کشفیات سرقت در منزل نیز نسبت به سال گذشته 95 درصد افزایش یافته است. همچنین سرقت در مغازه‎ها نیز 58 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: سرقت احشام در شهرستان مهاباد نیز 68 درصد کاهش یافته و سرقت خودرو نیز 20 درصد کاهش یافته است.

سرهنگ رضا ظهیریان در ادامه از افزایش 29 درصدی سرقت موتور سیکلت در مهاباد خبر داد و گفت: در این رابطه استفاده شهروندان از تجهیزات ایمنی همچون قفل زنجیر، دوربین مدار بسته و پارکینگ برای جلوگیری از سرقت استفاده نمایند.

وی افزود: سرقت داخل خودرو نیز با توجه به افزایش قیمت قطعات خودرو 35 درصد افزایش یافته است.

ظهیریان تصریح کرد: در کل سرقت کلان و مهم شامل خودرو، منزل، اماکن 14نسبت به سال گذشته 14 درصد کاهش یافته و کشفیات در این حوزه افزایش 37 درصدی از خود نشان می‎دهد. در بخش سرقت خرد نیز که بیشتر توسط معتادین صورت می‎گیرد شاهد افزایش 29 درصدی می باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه از افزایش کشفیات مواد مخدر به میزان 326 درصد نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: دستگیریها در این رابطه نیز 29 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: 4 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان نیز منهدم شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد