تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي ساعت ۱۶:۲۰ بازدید: 1112      نظرات: 0      کد مطلب: 10455

لزوم حفظ تکریم خریداران اقلام خوراکی ستاد تنظیم بازار در مهاباد / با متخلفان بصورت جدی برخورد می شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، هر هفته اقلام خوراکی ستاد تنظیم بازار از جمله گوشت قرمز در سطح شهرستان توزیع می شود اما برخی شهروندان از نحوه برخورد برخی فروشندگان و حجم کم آن گلایه دارند.

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: میزان حجم گوشت تزریق شده به بازار به نسبت تقاضا بسیار ناچیز است و تاکنون چندین بار برای خرید گوشت منجمد قرمز مراجعه کردهام اما قبل از رسیدن به مراکز توزیع تمام شده است.

وی افزود: اگرچه رسانههای شهر نیز زمان و مکان آنرا اطلاع رسانی میکنند اما گوشت توزیع شده در ظرف نهایتا 15 الی 20 دقیقه تمام می‌شود و در این مدت زمان کم تنها رهگذران می‌توانند آنرا تهیه کنند.

یکی دیگر از شهروندان نیز از حوه برخورد برخی مغازه داران انتقاد کرد و گفت: برای تهیه گوشت به یکی از مغازه های خیابان سیدنظام مراجعه کردم ولی بدلیل اینکه برخی افراد چند بسته دریافت میکردند نتوانستم آنرا تهیه کنم و به مغازه دیگری مراجعه کردم بعد 15 دقیقه در صف انتظار ماندن، مغازه دارد از ازدحام مردم ناراحت شد و با تهدید اینکه نمیفروشم همه مردمی که برای خرید گوشت آمده بودند را با لحنی بسیار غرور شکنانه از مغازه بیرون کرد .

وی افزود: مسئولان و مراکز توزیع گوشت باید این مسأله را درک کنند که بیشتر افرادی که برای خرید گوشت و یا اقلام خوراکی تنظیم بازار به این مراکز مراجعه میکنند از اقشار بسیار آسیب پذیر و در عین حال دارای کرامت میباشد و نباید بدلیل ازدحام و یا هر دلیلی دیگر تهدید شوند.

وی تصریح کرد:  انتخاب مغازه به عنوان مرکز توزیع گوشت قطعا سود اقتصادی دارد و در جذب مشتری و معرفی فروشگاه و... نیز مؤثر است، لذا چنانچه مرکزی علاقمند به توزیع نمی‎باشد و یا توانایی مدیریت و ساماندهی را ندارد باید حذف گردد و آنرا به فروشگاهی دیگر سپرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مهاباد نیز در این خصوص اظهار کرد: در صورت هرگونه تخلف و یا شکایت، شهروندان در لحظه می توانند با شمارههای درج شده بر روی بنر ستاد تنظیم بازار که در جلو درب مغازه نصب شده تخلفات و شکایات خود را مطرح نمایند و در صورت مشاهده تخلف قطعا با متخلفین برخورد خواهد شد.

خشایار صنعتی در رابطه با حجم کم اقلام ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: هر هفته نیاز شهرستان به استان و ستاد تنظیم بازار استان ارسال می گردد و با توجه به سهمیه استان نیز بخشی از آن به شهرستان مهاباد ارسال می شود و افزایش میزان گوشت قرمز و یا گوشت منجمد مرغ در دستور کار شهرستان قرار دارد اما تابع سهمیه تعیین شده از سوی استان هستیم.

وی با انتقاد از عملکرد مرکز توزیع گوشت که برخی شهروندان از آن گلایه کرده‎اند اظهار کرد: گزارشی از سوی شهروندان به ستاد تنظیم بازار صورت نگرفته و در صورت تماس شهروندان قطعا بصورت بسیار جدی با آن برخورد می‎شد چراکه تکریم شهروندان و خریداران اقلام خوراکی ستاد تنظیم بازار جزو اولویت‌های مسئولان است.

وی با بیان اینکه توزیع سهمیه گوشت در مغازهها و فروشگاهها سود اقتصادی بدنبال دارد اظهار کرد: انتخاب مراکز عرضه بنا به درخواست و پافشاری مغازه داران بوده و چنانچه برخی از مراکز از این امر ناراضی هستند اصراری بر همکاری نیست و در کمترین زمان مکان دیگری بجای آنها انتخاب و معرفی می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مهاباد در ادامه هشدار داد: مراکز توزیع گوشت تنها به عنوان عامل توزیع ایفای نقش می‎کنند و نمی توانند از فروش گوشت منجمد تنظیم بازار امتناع کنند و در صورت بروز تخلف احتمال پلمپ مغازه نیز دور از انتظار نیست.

صنعتی در پایان ضمن درخواست از شهروندان برای پیگیری مطالبات اظهار کرد: برخی گلایه‎ها و انتقادات شهروندان در حوزه‎های مختلف توسط آنها پیگیری نمی‎شود و لازم است در صورت بروز هرگونه تخلف و یا انتقادی شهروندان می توانند با شماره 124 تماس بگیرند تا سریعا پیگیری شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد