تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي ساعت ۲۲:۵۷ بازدید: 654      نظرات: 0      کد مطلب: 10450
رییس دامپزشکی

مشکلات اولیه کشتارگاه دام کشت و صنعت مهاباد رفع شد اما پرونده مختومه نیست


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد گفت: مشکلات اولیه ساختاری و بهداشتی در کشتارگاه دام کشت و صنعت این شهرستان رفع شده ولی این امر به منزله مختومه شدن پرونده نیست.
بایزید حسن پور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: قبل از پایان ضرب‎الاجل تعیین شده برای پلمپ کشتارگاه دام  کشت و صنعت که دارای مشکلات زیرساختی و اولیه بود، اقدامات مورد انتظار شبکه دامپزشکی از جمله  ایجاد و استفاده از حوضچه ضدعفونی، کوره لاشه سوزی، نظارت مستمر و تعیین مدیریت پاسخگو برآورده شده به همین دلیل این مجموعه می‎تواند به فعالیت خود ادامه دهد.
وی افزود: اقدامات صورت گرفته بخشی از انتظارات اداره دامپزشکی مهاباد بوده و انجام این اقدامات به منزله مختومه شدن پرونده نظارت بر بهداشتی بودن این واحد نیست و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی برابر مقررات با آن برخورد می‎شود.
حسن‎پور تصریح کرد: درحال حاضر یکی از افراد شاغل در این واحد مسئولیت رعایت بهداشت مکان مذکور را بصورت تعهدی و کتبی تا تعیین تکلیف قطعی برعهده گرفته است. در صورتی که این مشکلات رفع نمی‎شدند، ادامه فعالیت این واحد می‎توانست مشکلاتی را برای سلامت جامعه به وجود آورد و برابر قانون با آن برخورد می‎شد چراکه سلامت شهروندان جزو اصلی‎ترین دغدغه‎های اداره دامپزشکی می‎باشد.
وی در ادامه اظهار کرد: کشتارگاه دام واحد کشت و صنعت مهاباد با ظرفیت کشتار روزانه 200 راس دام سبک و 50 راس دام سنگین در این شهرستان فعالیت می کند و 21 نفر در این واحد مشغول به کار هستند. کشتارگاه دام جایگاه ویژه ای به لحاظ بهداشتی دارد و نقطه انفصال بین بیماری ها و تهدیداتی است که جامعه را هدف قرار می دهد.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه از کشف بیش از 100 کیلوگرم  جگر مرغ غیرقابل مصرف توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی این شهرستان در چند روز گذشته خبر داد و گفت: بازدیدهای مکرر از مراکز عرضه در سطح صورت می‎گیرد و این میزان تنها در یکی از محلات شهرستان کشف و معدوم سازی شد.
حسن پور ضمن توصیه به خرید فرآورده های دامی از مراکز و فروشگاه های معتبر از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه فرآورده دامی مشکوک و تاریخ مصرف گذشته با شماره تلفن های 42442228 و 42442229 تماس بگیرند و موضوع را به کارشناسان این اداره اطلاع دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد