تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي ساعت ۲۱:۵۴ بازدید: 1491      نظرات: 3      کد مطلب: 10449

پدری در سردشت دیه فرزندش را برای ساخت مرکز درمانی اهدا کرد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فرماندار سردشت گفت: یکی از اهالی شهرستان به نام «هادی وفاپور» در اقدامی خداپسندانه دیه پسر چهار ساله اش را برای ساخت مرکز فوریت های پزشکی در روستای اسلام آباد واقع در دهستان آلان اختصاص داد.
نژاد جهانی درباره جزییات این اقدام خیرخواهانه افزود: فرزند این پدر نیکوکار سال گذشته بر اثر یک حادثه رانندگی در این شهرستان جان خود را از دست داده بود و وی چند روز پس از سالگرد درگذشت پسرش تصمیم گرفت تا دیه را برای کار خیر هزینه کند و برای این کار یاری مسوولان را خواستار شد.
وی اضافه کرد: وی پس از مشورت هایی که با چند تن از معتمدان شهر و مسوولان انجام داد، تصمیم گرفت تا این مبلغ را برای ساخت یک مرکز فوریت های پزشکی در منطقه سخت گذر و دورافتاده این شهرستان هزینه کند.
وی با اشاره به اینکه دهستان آلان سردشت یکی از محروم ترن مناطق شهرستان به لحاظ وضعیت راه ها و مراکز درمانی است، افزود: این فرد هدف خود از این کار خیرخواهانه را کمک به مردم نیازمند و تشویق سایر خیران برای اقداماتی از این دست عنوان کرد.
وی گفت: دیه این پسر چهار ساله 2 میلیارد ریال بوده و پدر وی اعلام کرده است چنانچه این مبلغ برای ساخت این مرکز درمانی کفاف نکند، مبالغ بیشتری را نیز اهدا می کند.
پس از فوت «محمد» خداوند فرزند پسر دیگری را به این خانواده عطا کرد و هم اکنون هادی وفاپور یک دختر و یک پسر دارد.
پدر این خانواده سابقه اعمال خیر دیگری را نیز در پرونده دارد به طوری که اعضای بدن پدر خود را که در سال 1393 در حادثه ای مصدوم شده و حین انتقال نامناسب به بیمارستان دچار مرگ مغزی شده بود را به چهار بیمار نیازمند از شهرهای شیرازو ارومیه اهدا کرد.
منبع : ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۷/۱۰/۷
هێۆادرم خێڕخۆازێ لەۆ جۆرە لەوڵاتە کەمان زۆربن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سمایل ۱۳۹۷/۱۰/۶
سه لام مال آوا یاربی هه ر سه رکه تو بی له ریگای به خشنی ژیانه وه ی زیدی باب و با پیرانت
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۱۰/۶
درود بر انسانیتش

نظر خود را براي ما ارسال كنيد