تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي ساعت ۱۶:۲۸ بازدید: 1241      نظرات: 1      کد مطلب: 10445

7 مرکز غیرمجاز مداخله گر درمان در مهاباد تعطیل شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: هفت مرکز متخلف و غیرمجاز مداخله گر درمان با حکم مراجع قضایی در این شهرستان تعطیل شد.
سامرند مرزنگ روز پنجشنبه افزود: در راستای اجرای طرح تشدید برخورد با مراکز غیرمجاز مداخله کننده در امر درمان، 13 مورد دیگر نیز برابر احکام مراجع قانونی به لغو پروانه، قطع سهمیه دارویی و جریمه نقدی محکوم شده اند.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان جهت انجام امور درمانی خود به مراکز مجاز و دارای پروانه قانونی مراجعه کنند، ادامه داد: این مراکز مداخله گر بدون مجوز در مناطق مختلف شهری مهاباد فعالیت می کردند.
مرزنگ اضافه کرد: واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در راستای حفظ صیانت و حریم خصوصی جامعه و براساس شکایت مستقیم مردم و خود نظارتی به ‌صورت ادواری در بخش درمانگاه ‌های خصوصی و عمومی نظارت می‌کند.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مراکز غیرمجاز و فاقد پروانه و متخلف، مراتب را در اسرع وقت به واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان یا با شماره تلفن 2225656-0444 اطلاع دهند.
 هرگونه فعالیت و اشتغال در امور پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، فیزیوتراپی و مامایی و اقدام به تاسیس یکی از موسسات پزشکی بدون داشتن پروانه رسمی یا بدون پروانه از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موجب می شود محل کار آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعطیل و به حبس تعزیری از 6 ماه تا سه سال و پرداخت جریمه نقدی از پنج تا 50 میلیون ریال محکوم شود.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۱۰/۷
ادرسشونم میگفتید خوب بود که مردم بدونن نه اینکه همه چیزتون سری باشه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد