تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر ساعت ۲۲:۵۸ بازدید: 996      نظرات: 0      کد مطلب: 10409

یادمان مریم قاضی و سمکو پاکزاد در آلمان برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، روز ١۶ دسامبر ٢٠١٨ مراسم تجلیل از مرحومان خانم مریم قاضی نویسنده‌ و شاعر و آقای اسماعیل پاکزاد متخلص به (سمکو)، نقاش و ادیب در شهر فرانکفورت آلمان برگزار شد.

این مراسم با حضور تعدادی از طرفداران هنر و ادبیات برگزار شد. در این مراسم آقایان حسین بخشی (نویسنده‌) ابراهیم فرشی (محقق و از پیشکسوتان تئاتر)، کامران عثمان پور (فعال سیاسی) هر یک از زوایای مختلف ویژگی ها و تاثیرات آنها را بر جامعه کوردستان مورد بررسی قرار دادند. هم چنین خانواده‌ قاضی و خانواده‌ پاکزاد از راه‌ سکایپ در مراسم حضور بهم رساندند و مراتب تقدیر و تشکر خود را مجریان و حاضرین در این مراسم ابراز کردند. هم چنین با اشاره به گوشه‌هایی از زندگی و توانایی های آنها به این مراسم شکوه خاصی بخشیدند.

مریم قاضی که  در سال ١٣۴٢ در شهر مهاباد به دنیا آمده‌ است جدای از کارهای ادبی، به عنوان یک فعال حقوق زنان شناخته شده‌ است. از ایشان آثاری در زمینه شعر و ادبیات با نام هایی “ورود ممنوع است” و ” زنده بەگور” به جای مانده‌ است. ایشان در سن ۵۶ سالگی در اثر بیماری سرطان فوت کرد.

آقای سمکو پاکزاد در سال ١٣٣٩ نیز در شهر مهاباد به دنیا آمده‌ است جدای از تحقیق در زمینه فلکور کوردی به عنوان نقاشی چیره‌ دست شناخته شده‌ است که پرتره‌ بیشتر ادیبان و خوانندگان کورد را نقاشی کرده‌ است. ایشان در سن ۵٨ سالگی در اثر ایست قلبی فوت کرد. برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد