تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر ساعت ۱۸:۴ بازدید: 1227      نظرات: 2      کد مطلب: 10406

مشاور وزیر بهداشت مامور بررسی چشم شوخان شد


 شیروان یاری
 
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مشاور وزیر بهداشت و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف بررسی وضعیت چشم شوخان به کوردستان سفر کرد.
دکتر عباس زارع نژاد به همراه تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کوردستان نیز به روستای کلکان دیواندره رفت و با پدر شوخان پیرامون چرایی نابینا شدن چشم شوخان بعد از عمل جراحی وزیر سخن گفت.
به گفته پدر شوخان تیم اعزامی وزیر قرار است که معاینه های اولیه را در کوردستان انجام دهند و در صورت امید به عمل جراحی دوباره، دستان وزیر به مثابه گذشته امید بخش روشنایی جهان تاریک شوخان شود.
شوخان براخاصی در سال 1390 به دلیل ابتلا سرماخوردگی در بیمارستان امام خمینی دیواندره ویزیت شد و بعد از معاینه پزشک معالج شوخان برای او تزریق پنی سیلین تجویز کرد که متاسفانه جسم کودکانه شوخان به دارو واکنش نشان داد ودو چشم سیاهش را از دست داد.
دکتر قاضی زاده هاشمی در سال 1392 چشمان شوخان را معاینه و در سال 93 عمل جراحی کرد که بعد از عمل وزیر از برگشت 70 درصد بینایی چشم راست شوخان خبر داد و شوخان بهبودی چشمش را بعد از عمل وزیر بهداشت تایید می کند.
شوخان که هم اکنون در مجتمع نیکان وابسته به موسسه خیریه دارالاحسان زندگی می کند و در دبستان دخترانه قدسیان سنندج رایگان تحصیل می کند دلیل نابینایی دوباره چشم راست خود را عدم مراقبت از چشمانش بعد از عمل جراحی توصیف می کند.
شوخان، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی را به خاطر عمل جراحی در سال 1393 و خرید عروسک خیلی دوست دارد و تنها امید این دختر افزون بر دیدن دوباره و رهایی از جهان تاریکی رفتن به برنامه خندوانه و لمس عروسک جناب خان از نزدیک است.
مشاور وزیر بهداشت به رسانه ها اعلام کرد که هیچگونه قصور و کوتاهی در فرایند درمان چشم شوخان پذیرفتنی نیست و تمامی هزینه های درمانی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقبل می کند.
وی تصریح کرد: شخص وزیر بهداشت پیگیر روند درمانی شوخان است و از پس وزارت بهداشت با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی کوردستان تمام هزینه های درمانی، تردد و اسکان شوخان را به عهده می گیرد.
 هفته گذشته سایت گِرا (گروه رسانه ای ایران) گزارش مستند تصویری را با عنوان چشمان شوخان منتشر کرد که این ویدئو اگر چه به مذاق شماری از مسئولان استانی خوش نیامده است؛ اما مثل همیشه وزیر بهداشت ودرمان با صبر و متانت موضوع را علمی و عملی پیگیر شده است و امید می رود که با عمل دوباره چشمان شوخان وزیر بهداشت شوق روشنایی را درچشم شوخان بدمد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

K.S ۱۳۹۷/۹/۲۷
درود بر شرف وزیر بهداشت دکتر قاضی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۹/۲۶
انشاءالله خوب شود دست دکتر هم درد نکنه الهی هرچه زودتر خوب شود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد