تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ آذر ساعت ۱۵:۳۸ بازدید: 397      نظرات: 0      کد مطلب: 10402

افتتاح اولین کانون سلامت محله در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از افتتاح اولین کانون سلامت محله این شهرستان در منطقه بهارستان خبر داد.

سامرند مرزنگ در آیین افتتاح این مرکز اظهار کرد: کانون‎های سلامت در آگاهی بخشی و توانمندسازی مردم درخصوص بیماری ها  وپیشگیری از آنها نقش اساسی دارند.

سامرند مرزنگ با اشاره به اینکه کانون‎های سلامت مشکلات مربوط به سلامت هر منطقه را شناسایی و بررسی می‎کنند، افزود: این کانونها به مدد شبکه بهداشت و درمان درسایر مناطق شهر نیز تشکیل خواهند شد.

قاسم امینی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در راستای برنامه توسعه کشور مشارکت مردم در بخش سلامت به عنوان یکی از اولویتها برای ارتقای سلامت جامعه تعریف شده است.

وی افزود: ایجاد کانونهای سلامت به منظور اجتماعی کردن سلامت شهروندان صورت می‎گیرد و اولین کانون سلامت منظقه بهارستان با توجه به آمادگی ساکنان برای همکاری ایجاد شده است.

امینی تصریح کرد: با اعلام آمادگی ساکنین و اختصاص فضا در محلات دیگر شهرستان نیز کانون‎های سلامت ایجاد می گردد. انتظار می‎رود با توجه تفاهم‎نامه وزارت بهداشت با وزارت کشور، انتظار می‎رود شهرداری‎ها نیز در اختصاص و تعیین کاربری برای ایجاد کانون‎های سلامت با شبکه بهداشت همکاری نمایند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد