تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ آذر ساعت ۱۷:۲ بازدید: 650      نظرات: 1      کد مطلب: 10401

واکنش گروه حمايت از حيوانات ژى مهاباد به اظهارات شهردار و شورای و صرف هزینه 30 میلیون تومانی


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، درپی اظهارات شورای شهر و شهرداری مهاباد مبنی بر صرف هزینه 30 میلیون تومان برای ساماندهی و مناسب سازی پناهگاه موقت سگهای بی‌سرپرست،  گروه حمايت از حيوانات ژى مهاباد که مدیریت این پناهگاه را برعهده دارد و در زمینه دفاع از حقوق حیوانات در شهرستان مهاباد فعالیت می‌کند با انتشار بیانیه‎ای به این اظهارت و اعلام هزینه‎های اعلام شده از سوی شهردار و رییس شورای شهر واکنش نشان داد.
 
متن جوابیه بدین شرح است: 
 
باسمه تعالى
جوابيه‎ى گروه حمايت از حيوانات ژى مهاباد 
شهروندان گرامی، گروه حمایت از حیوانات ژی مهاباد حدوداً یک سال است با همکاری چند نفر از فرزندان جوان و پرتلاش این شهر فعالیت خود را با هدف جمع آوری، مراقبت، پلاک گذاری، عقیم سازی، واکسیناسیون و  رهاسازی، متعاقب کشتار وسیع سگ های بلا صاحب شروع نموده و در این مدت سعی نموده تا با ارایه یک برنامه مدون و زمان بندی شده، اهداف عام المنفعه و انسانی خود را به سمع و نظر اعضای شورای شهر، شهردار و فرماندار مهاباد برساند که البته علی الرغم پیگیری های مستمر و مراجعات مکرر، اقدامات انجام شده به نتیجه مطلوب نرسیده است و آنچه که تا کنون صرفاً با حمایت معنوی عضو فرهیخته شورا آقای دکتر مصطفی احمد زاده و تلاش جوانان این گروه و تنی چند از شهروندان انجام گرفته است، تهیه مکانی تبرعی برای اسکان این موجودات زبان بسته در مسیر منتهی به روستای اوزن دره  در حومه شهر مهاباد تحت عنوان نقاهتگاه سگ های بلاصاحب  بوده است. در طول یک سال گذشته با وصف آنکه محل مورد اشاره هیچ تناسبی با یک نقاهتگاه نداشته، سعی بر آن شد با جذب کمک های مردمی حداقل شرایط لازم برای تامین ضوابط نگهداری آنان تجهیز شود. متاسفانه شهردار مهاباد با بهانه مشکلات مالی از عمل به وظیفه قانونی خود در این خصوص خودداری نموده و جلسات تشکیل شده در این خصوص هم در حد حرف باقی است! اخیراً خبری در پایگاه خبری هاژه و به نقل از اعضای شورا و شهرداری مهاباد در فضای رسانه منتشر شد مبنی بر اینکه تا کنون مبلغی بالغ بر 30 میلیون تومان جهت توسعه نقاهتگاه سگ های بلا صاحب  شهرستان مهاباد هزینه شده و علاوه بر آن هر ماه مبلغ 2 میلیون تومان نیز به صورت ماهیانه به این گروه جهت تامین مایحتاج روزانه (تامین غذا) پرداخت شده است. جهت تنویر افکار عمومی ضروری است اعلام نماییم:  
١- شهردارى مهاباد تا كنون صرفاً بخشی از دو اتاق غیر مسقف از محل نگهدارى اين سگ ها را به مساحت تقریبی 100 مترمربع به وسيله ورق سبک و پروفیل قوطی مسقف نموده و حسب بررسی های صورت گرفته پوشش این سطح نمی تواند مستلزم هزینه ای برابر 30 میلیون تومان باشد.
٢-مقرر گشته بوده هر ماه مبلغ دو میلیون تومان جهت تامین غذای روزانه ی این حیوانات زبان بسته از مهر ماه تا پایان اسفند ماه سال 97 به گروه پرداخت شود که البته مبلغ یاد شده تا کنون فقط یک بار و آنهم برای ماه مهر سال جاری پرداخت شده است که صورت ریز هزینه کرد آن به همراه اسناد مربوطه در اختیار گروه می باشد و در صورت ضرورت ارایه خواهد شد و در این مدت اگر کمک های مردمی و تلاش جوانان این گروه در تیمار و تغذیه این حیوانات  نبود،  قطعا شاهد برچیده شدن این نقاهتگاه موقت بودیم.
   در یادآوری بخشی از مشکلات فعلی این نقاهتگاه،  فقط به یادآوری این موضوع بسنده خواهیم نمود که با تامین آب آشامیدنی از منابع غیر بهداشتی و مملو از زالو توسط عوامل شهرداری، تا مدتها توان و انرژی گروه صرف حذف زالوها از دهان و گلوی این زبان بسته ها شد! متاسفانه شهرداری مهاباد با شانه خالی کردن از وظایف مصرح قانونی به بهانه های واهی به نوعی جوانان این گروه را  در شرایط دشوار و ناخوشایندی قرار داده است که تا کنون به رغم تمام مشکلات و کم توجهی ها، تنها همت و عشق آنان و  کمک های مردمی عامل استمرار این تلاش ها و اقدامات بوده است و زیبنده نیست اعضای شورا و شهردار مهاباد با ارایه اطلاعات غلط و غیر مستند، موجب زیر سوال بردن این تلاش ها و ایجاد شائبه در ذهن شهروندان گردند. 
   در پایان باید این نکته را  خدمت همه شهروندان خاطر نشان نماییم که در متون روايي ما، روايات فراواني هستند که توجه به حقوق سگ را ـ به عنوان يک حيوان ـ تأييد مي کنند. در بعضي از روايات از اذيت و آزار سگ منع شده، در دسته اي ديگر به اطعام و سيراب‌کردن سگ توجه شده است، همه به عنوان یک انسان مکلفیم این مخلوقات زبان بسته را با آگاهی و اطلاع از مشکلات همزیستی آنها با انسانها و جامعه شهری از وضعیت نابهنجار فعلی دور کنیم و بدانیم بدون کمک مسوولین امکان به نتیجه رساندن تلاش ها در حل مشکلات پیدا و پنهان این موضوع مقدور نبوده و عزم جدی و اعتقاد به درستی این راه بیش از هر امر دیگری عامل موفقیت در اجرای آن خواهد بود.
 
با سپاس و درود به همه شهروندان و علی الخصوص فعالان مدنی شهرستان مهابادارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سياوش ۱۳۹۷/۹/۲۵
حداقل اعضاى شورا وبخصوص رئيس شورا
اگركمكى به اين جوانان خيربراى وضعيت
كنونى نقاهتگاه وحيوانات زبان بسته انجام
نميدهندميتوانندباسكوت خودوعدم بر
زبان راندن دروغهاى بى ارزش درخصوص
كمكهايى كه وظيفه قانونيشان است واز ان سربازميزنندباعث دلسرديشان نگردند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد