تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر ساعت ۱۸:۰ بازدید: 714      نظرات: 0      کد مطلب: 10395

برگزاری نمایشگاه آثار نقاشان اقلیم کوردستان در تهران


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نمایشگاه آثار نقاشان اقلیم کوردستان تحت عنوان " ههنگاوی رهنگهکان"( رد پای رنگها) به همت مرکز"حه‎وت رهنگه" اقلیم کوردستان با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی کوردستان و مؤسسه فرهنگی هنری صبا در تهران  گشایش یافت.

بختیار سعید مدیر مرکز "حه‎وت رهنگه" اقلیم کوردستان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این مرکز فرهنگی-هنری در طول 4 سال فعالیت خود بیش از 65 نمایشگاه گروهی و تخصصی برای هنرمندان کوردستان برگزار کرده است.

وی افزود: پیام این مرکز تبدیل هنر به فرهنگ است و بر همین مبنای ارتباط موثری با تمامی هنرمندان در کوردستان برقرار شده است.

آقای بختیار سعید هدف از برگزاری این نمایشگاه را برقرای ارتباط با کشورهای مختلف و تبادل فرهنگی و هنری عنوان کرد و گفت: به واسطه نزدیکی فاصله و اشتراکات فرهنگی کشور ایران با اقلیم کوردستان این نمایشگاه پیشتر در شهر سنندج و اکنون در تهران گشایش یافته است.

وی در خصوص آثار به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه ردپای رنگها اظهار کرد:  در این نمایشگاه 27 اثر هنری تابلو و سرامیک در سبک‎های مختلف مدرن، کلاسیک از 26 هنرمند اقلیم کوردستان بمدت یک هفته به نمایش گذاشته می شود.

بختیار سعید  یکی از برنامه‎های آینده این مرکز را برگزاری نمایشگاه با همکاری هنرمندان کوردستان ایران و اقلیم کوردستان  اعلام کرد و گفت: برگزاری اولین رویداد خوشنویسی مشترک و اولین رویداد هنر سرامیکی در سال جدید میلادی در دستور کار مرکز فرهنگی – هنری "حه‎وت رهنگه" قرار دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: این نمایشگاه شروعی برای ارتباط بیشتر هنرمندان اقلیم کوردستان و هنرمندان کوردستان در ایران برای برگزاری نمایشگاههای دیگر باشد.

نمایشگاه " رد پای رنگها" تا 29 آذرماه از ساعت 10 صبح الی 19 برای بازدید عموم دایر است.

گزار ش و عکس: اردلان فاروقی
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد