تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر ساعت ۱۶:۳۴ بازدید: 1040      نظرات: 0      کد مطلب: 10392

کشف 4 کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری 65 نفر در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از کشف و ضبط 4 کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری 65 نفر از قاچاقچیان، توزیع کنندگان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با پدیده قاچاق مواد مخدر مأموران انتظامی موفق شدند مقدار 4 کیلوگرم انواع مواد مخدر را از تهیه و توزیع کنندگان کشف و تعداد 65 نفر از عوامل قاچاق، تهیه، توزیع و مصرف کنندگان را دستگیر کنند.

وی افزود: از این دستگیرشدگان تعداد 10 نفر قاچاقچی اصلی تهیه و توزیع مواد و تعداد 55 نفر مصرف کننده و معتادین متجاهر با تشکیل 17 پرونده تحویل مقامات قضایی گردید.

ظهیریان تصریح کرد: رویکرد نیروی انتظامی به معتادین به چشم متهم نبوده بلکه با عنوان نوعی مریضی که نیازمند درمان با این افراد برخورد شده، لذا از شهروندان انتظار می‎رود کمک حال افراد معتاد باشند و با مشارکت و همدلی بتوانند این افراد را برای ترک در کمپ‎های ترک اعتیاد راهنمایی و ترغیب نمایند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه از دستگیری یک کلاهبردار که از طریق سوءاستفاده از مدارک هویتی شهروندان و خرید و فروش سیم‎کارتهای اینترنتی به مبالغ زیاد می‎کرد خبر داد و گفت: این فرد در یکی از شرکتهای خدمات اینترنتی مشغول کار بوده و از این طریق به مدارک هویتی 250 نفر دسترسی داشته و با سوءاستفاده از مدارک شهروندانی که به این مرکز مراجعه می‎کردند اقدام به کلاهبرداری می‎نمود.

وی افزود: توصیه می‎شود شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد قرار ندهند و از انتشار و یا ارسال آن به افراد ناشناس در فضای مجازی خودداری نمایند.

سرهنگ ظهیریان در ادامه از دستگیری دو سارق حرفه‎ای احشام خبر داد و گفت: بدنبال افزایش سرقت احشام در سطح استان و شهرستان مهاباد مراتب با تشکیل چند اکیپ مستقل و هماهنگ در دستور کار قرار گرفت و با کنترل محورهای مواصلاتی 2 سارق حرفه‎ای احشام در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی افزود: ازاین افراد 10 رأس دام زنده گوسفند کشف و 2 متهم به سرقت این احشام در روستای قره‎بلاغ اعتراف کردند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در پایان با اشاره به تحویل احشام به مالباختگان اظهار کرد: توصیه می‎شود روستائیان به تجهیز محل نگهداری احشام خود به دربهای فلزی و دوربین مداربسته اقدام نمایند و شماره خودروهای مشکوک که در روستا تردد می‎کنند را یادداشت کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد