تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر ساعت ۱۵:۳۵ بازدید: 2395      نظرات: 2      کد مطلب: 10391

دستگیری کلاهبرداران ارزی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری کلاهبردار ارزی در شهرستان مهاباد خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تعدادی از کلاهبردارن شهرهای همجوار اقدام به خرید دلار از شهروندان مهاباد به شیوه کلاهبرداری با شگرد جعل رسید چاپی میکردند که به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از اقدامات پلیسی در نهایت مخفیگاه 2 نفر از کلاهبرداران در یکی از شهرستانهای همجوار شناسایی و در یک عملیات پلیسی هر دو نفر دستگیر و به مهاباد انتقال داده شدند.

ظهیریان تصریح کرد: این دو نفر به کلاهبرداری خود مبنی بر خرید دلار از شهروندان به مبلغ 759 میلیون تومان با شگرد رسید چاپی جعلی بانکی بصورت سوری و فیش واریزی یکی از بانکهای عامل شهرستان مهاباد اعتراف کردند و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه از دستگیری فردی که به شیوه فروش آهنآلات سوری اقدام به کلاهبرداری می‎کرد خبر داد و گفت: با تحقیقات گسترده و با استفاده از تجهیزات بروز پلیسی مخفیگاه متهم در سطح شهرستان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

وی افزود: در بازجویی‎های اولیه نامبرده به بزه ارتکابی خود مبنی بر کلاهبرداری به شیوه فروش آهنآلات سوری به افراد متعدد در سراسر کشور و شهر مهاباد و کلاهبرداری 1 میلیارد و 750 میلیون تومانی از این افراد اعتراف کرد.

ظهیریان تصریح کرد: با اخذ کلیه وجوه و تحویل به مالباختگان، مراتب تشکیل پرونده برای فرد کلاهبردار صورت گرفت و به مقامات قضایی تحویل گردید.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در پایان به شهروندان توصیه کرد که از خرید و فروش ارز در سطح معابر و مراکز نامعتبر خودداری کنند و در انجام معاملات پولی و بانکی نیز نهایت دقت را داشته باشند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۹/۲۴
دست مریزاد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد الیاسی ۱۳۹۷/۹/۲۴
با سلام و احترام به برادران نیروی زحمت کش نیروی انتظامی فداکار یک دزد شب جمعه وسایل داخل ماشین پسرم را دزده بود با تلاش کلانتری 12 در عرض 1 روز دزد دستگیر و اموال ما تحویل داده شد و تحویل مقامات فضایی گردید از زحمات پرسنل کلانتری سپاسگزارم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد