تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر ساعت ۲۳:۲۰ بازدید: 427      نظرات: 0      کد مطلب: 10387

آغاز عملیات آبیاری پیشرفته جنگل‎های حاشیه سد مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، عملیات اجرایی طرح آبیاری جنگل‎های حاشیه سد مهاباد با حضور مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‎ها و مراتع کشور، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی و اعضای انجمن‎های زیست محیطی مهاباد در حاشیه سد این شهر برگزار شد. 
دکتر مجید پاتو رییس اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سنوات گذشته 24 هکتار از اراضی ضلع شمالی حاشیه سد مهاباد جنگلکاری شده بود ولی توسعه و حفاظت از آن به خوبی صورت نگرفت.
وی افزود: با اجرایی شدن این طرح علاوه بر احیای درختان قرار گرفته در طرح قبلی زمینه توسعه و تحول در حاشیه سد مهاباد را فراهم می‎کند.
مجید پاتو تصریح کرد: در اجرای این طرح از گونه‎های بومی مثمر و غیرمثمر از جمله زالزالک، گلابی وحشی سازگار با شرایط آب و هوایی این شهرستان، استفاده می‎شود، علاوه بر آبیاری قطره‎ای عملیات فنس‎کشی، ایجاد راه دسترسی، ساخت سکوی نشیمن و تامین روشنایی نیز در قالبت این طرح صورت می‎گیرد.
رییس منابع طبیعی شهرستان مهاباد در ادامه از جنگلکاری 5 هکتار و 500 هزار متر مربع از اراضی کوه داشامجید (پشت قه‎لا) خبر داد و گفت: برای اجرای این دو طرح 2 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد