تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر ساعت ۲۱:۵۴ بازدید: 672      نظرات: 1      کد مطلب: 10386

از بررسی طرحهای اشتغالزایی تا مبارزه با زمین‎خواری


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد از بررسی ده طرح سرمایه‎گذاری در جلسه راهبری سرمایه‎گذاری  خبر داد.
ایرج شجاعی اظهار کرد: تلاش کمیته کارگروه اشتغال مهاباد بر این است با بررسی دقیق طرح‎های دارای قابلیت اجرا و بدون انحراف به استان معرفی شوند. تجربیات بسیار تلخی از واگذاری زمین در مهاباد وجود دارد که مشکلات آنها کماکان گریبانگیر توسعه اقتصادی شهر شده است.
وی افزود: متأسفانه مهاباد در گذشته به مرکز تصرفات و زمین‎خواری تبدیل شده بود و افرادی با اسم سرمایه‎گذاری زمین‎های ملی را تصرف می‎کردند.
شجاعی تصریح کرد: متأسفانه امروز هم شاهد هستیم عده‎ای به اسم سرمایه گذاری می‎خواهند زمین‎خواری کنند.
فرماندار مهاباد با اشاره به تلاش برخی افراد برای تصرف زمین‎های حاشیه سد مهاباد و مناطق گردشگری اظهار کرد: متأسفانه در برخی ادارات در این زمینه کوتاهی صورت گرفته، برای مثال در یکی از نقاط گردشگری شهرستان متصرفین علاوه بر تصرف بیش از یک دهه یکی از زمین‎های منابع طبیعی و کسب درآمد از آن، تاکنون نسبت به تحویل زمین اقدام نکرده‌اند و همین امر باعث شده خلع ید ا از طریق دادگاه پیگیری شود.
اسماعیل فنایی کارشناس اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد در این جلسه از پرداخت تسهیلات به 222 طرح اشتغالزایی  در این شهرستان خبر داد و گفت: از این میزان 189 طرح مربوط به اشتغال پایدار روستایی و 33 طرح آن مربوط به اشتغال فراگیر است.
وی افزود: در مجموع  43 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‎های اشتغال پایدار روستایی و فراگیر شهرستان پرداخت شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد الیاسی ۱۳۹۷/۹/۲۱
با سلام و خسته نباشید چرا کار گروه مهاباد تا حال یک دفعه بنده که مجری احداث نیروگاه 6 مگاواتی هستم دعوت نکرده اند که مشکل طرح بنده چیست و برایم راه حلی پیابند و با توجه به اینکه هم اشتغالزایی دارد وهم برای مملکت لازم است امیدوارم که برای یک دفعه بنده هم مشکلاتم را بیان کنم ایشالله

نظر خود را براي ما ارسال كنيد