تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۸:۴۲ بازدید: 2057      نظرات: 2      کد مطلب: 10384
مردم مواظب باشند

فروش روغن کره‎ی غیربهداشتی بنام کره محلی توسط برخی دست‌فروشان در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در حالیکه فروش روغن کره توسط برخی دستفروشان با قیمت بسیار کمتر از بازار و البته غیر استاندارد در مهاباد دیده شده،  مسئولان از برخورد با آنها شانه خالی می‎کنند و آنرا را بر دوش ادارات دیگر می‌گذارند.

هاشم لاجانی رییس اتاق اصناف شهرستان مهاباد با اشاره به فعالیت برخی افراد در سطح شهر و فروش روغن کره با قیمت نصف بازار اظهار کرد: با بررسی‎های صورت گرفته مشخص شده که این روغن‎ها در شهرهای اطراف با مخلوط کردن روغن نباتی با خامه و... بصورت کاملا غیربهداشتی تولید میشوند.

وی در ادامه با تأکید بر غیربهداشتی و غیرقابل مصرف بودن این روغن‎ها خواستار برخورد نهادها و ادارات زیربط با آن شد.

بایزید حسن‎پور رییس دامپزشکی شهرستان مهاباد نیز اظهار کرد: طبق ماده 688 برخورد با تهدیدکنندگان سلامت شهروندان بدون هیچ چشم‎پوشی باید صورت گیرد.

وی افزود: علیه این افراد باید اعلام جرم شود و با کشف و ضبط آن و ارائه مستندات قانونی با آنها برخورد شود.

رحیمی، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان مهاباد نیز در خصوص برخورد با این افراد اظهار کرد: برخورد با دستفروشان بر عهده اجرائیات شهرداری میباشد و برخورد و دستگیری این افراد در معابر عمومی خارج از وظایف این اداره است.

وی افزود: شهروندان در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی میتوانند با شماره‎گیری 190 که سامانه کشوری است آنرا به مسئولان اطلاع دهند.

خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: تهدید سلامتی شهروندان و فروش مواد لبنی غیربهداشتی در سطح شهر شوخی‎بردار نیست و برخورد با این افراد بدلیل تهدید سلامت جامعه بدون هیچ اغماضی باید صورت بگیرد.

وی افزود: برای جمع آوری این روغنها باید اکیبهای مشترک بازرسی متشکل از ادارات زیربط تشکیل و بازرسی در سطح شهر انجام شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند مهاباد ۱۳۹۷/۹/۲۲
اول سربرداش بیشتر دیده می شود که این روغنها را می‌فروشند با تشکر
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

Sh-b ۱۳۹۷/۹/۲۱
ضمن عرض سلام وخسته نباشید به خدمت شما سروران گرامی در پایگاه خبری هاژه احتراما بە عرض می رساند کره های حیوانی که شما سروران آن را به عنوان کره های غیر بهداشتی دست فروشان نام برده‌اید در مغازه های معتبر لبنیاتی عین همان با قیمتی بالاتر به فروس می رسد اینجانب به عنوان یک شهروند به عرض می رسانم که بنده شخصاً از همان دست فروشان از همان کره ها به قیمت ارزان‌تر از مغازه‌داران خریداری نمودهام و باور بفرمایید کیفیت آن از کره های لبنیاتی های معتبر بهتر بوده است چرا وقتی عده‌ای می خواهند به مردم خدمتی با قیمت ارزانتر از بازار ارائه دهند همیشه مانعی بر سر راهشان قرار میدهند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد