تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ آذر ساعت ۷:۳۱ بازدید: 2496      نظرات: 1      کد مطلب: 10368

فرمانده انتظامی کوردستان از دستگیری قاتل برادران ذبیحی خبر داد


فرمانده انتظامی کوردستان از دستگیری فردی که پس از خوراندن قرص خواب آور به دو برادر بانه ای، خودروی آنها را به حاشیه جاده برده و اقدام به آتش زدن آن و قتل این دو نفر کرده بود، خبر داد.

سردار علی آزادی روز یکشنبه گفت: عصر جمعه از طریق مرکز 110 به ماموران انتظامی بانه اعلام شد یک دستگاه خودروی دوو در حاشیه محور بانه به آرمرده واژگون و دچار آتش سوزی شده است.
وی با اشاره به جانباختن 2 تن از سرنشینان این خودرو افزود: بلافاصله ماموران انتظامی و پلیس آگاهی به محل حادثه اعزام شدند که در بررسی‌های اولیه مشخص شد خودروی مورد نظر به دلایل نامعلومی از جاده منحرف و به دره سقوط کرده و دچار حریق شده است.
فرمانده انتظامی کوردستان با بیان اینکه به دلیلی سوختگی متوفیان، هویت ایشان قابل شناسایی نبود، تاکید کرد: در تحقیقات و مشاهدات اولیه پلیس آگاهی هیچ نشانه ایی از وقوع تصادف در محل حریق و اطراف آن وجود نداشت.
سردار آزادی یادآور شد: از طرفی نشانه ای از برخورد خودروی مورد نظر نیز مشهود نبود لذا با کمک عوامل اورژانس، اجساد برای شناسایی و علت مرگ از درون خودرو بیرون آورده و به پزشکی قانونی منتقل شدند.
فرمانده انتظامی کوردستان اضافه کرد: با بررسی کارشناسانه مرکز پزشکی قانونی و ادامه تحقیقات ماموران پلیس آگاهی هویت جانباختگان شناسایی و مشخص شد علت مرگ تصادف نبوده بلکه آنان توسط فرد و یا افرادی به قتل رسیده اند.
وی به تحقیقات تخصصی ماموران پلیس آگاهی در این ارتباط اشاره کرد و گفت: در همین راستا تحقیقات از خانواده و دوستان مقتولان که دو بردار فیلمساز بودند آغاز و مشخص شد آنها قبل از وقوع این حادثه به همراه یکی از دوستانشان در قهوه خانه ای مشاهده شده اند.
سردار آزادی اظهار داشت: با هوشیاری ماموران، فردی که با آنان در قهوه خانه بود شناسایی و برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد که با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران، متهم چاره ای جز بیان حقیقت نداشت.
وی افزود: قاتل اعتراف کرد با توجه به رابطه دوستی و رفاقتی که با مقتولان داشته بر سر مسایل مالی با یکدیگر اختلاف پیدا کرده و روز حادثه آنها را به قهوه خانه دعوت و پس از خوراندن قرص خواب آور به مدت یک ساعت در سطح شهر می گردند.
فرمانده انتظامی کوردستان با بیان اینکه قاتل پس از اطمینان از بیهوشی این دو بردار آنها را به جاده بانه به آرمرده برده و اقدام به آتش زدن خودرو می کند، تاکید کرد: پرونده قتل در این ارتباط تشکیل و متهم برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.
عصر جمعه گذشته یک دستگاه خودروی سواری دوو در محور بانه به آرمرده نزدیکی روستای نیزه رود به دلیل نامعلوم و نامشخص از جاده منحرف و به دره سقوط کرده و آتش گرفته بود.
در این حادثه به ظاهر رانندگی 2 نفر جانباختند که به گفته کیوان شمسی رئیس پزشکی قانونی بانه پس از بررسی های فنی و آزمایشات پزشکی هویت این 2 جانباخته شناسایی و مشخص شد جانباختگان رحیم ذبیحی کارگردان و فیلمساز بانه ای و برادرش کیوان ذبیحی هستند.
رحیم ذبیحی در سال 1381 اولین فیلم کوتاه خود را به نام«هاوار» ساخت که در جشنواره های داخلی و خارجی مورد توجه صاحب نظران و منتقدان سینما قرار گرفت.
دریافت دیپلم های افتخار متعدد از دست سینماگران برجسته کشورمان و کسب جوایز از جشنواره های معتبر بین المللی به خاطر ساخت فیلم هایش در کارنامه کاری این فیلم ساز جوان و متعهد نشانه توانمندی او در ساخت فیلم بوده است.

 

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محسن مام محمودی ۱۳۹۷/۹/۱۸
روحشون شاد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد