تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۱۶ آذر ساعت ۲۰:۲۷ بازدید: 1993      نظرات: 0      کد مطلب: 10367

دفاع تمام قد نماینده مهاباد از عملکرد استاندار


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با دفاع از عملکرد استاندار آذربایجان غربی حملات علیه وی را از جانب کسانی دانست که از قطع فساد و رانت ناراضی هستند.

جلال محمودزاده ضمن تبریک روز دانشجو و تقدیر از حضور استاندار آذربایجان غربی در جمع دانشجویان مشغول به تحصیل استان در دانشگاههای تهران اظهار کرد: علی‎رغم گلایه از عدم توجه دولت به استان آذربایجان غربی به جرأت می توان گفت دکتر محمد مهدی شهریاری یکی از موفقترین استانداران آذربایجان غربی بوده است.

وی افزود: سابقه حضور در مجلس و دستگاه دیپلماسی کشور یکی از پتانسیل‎‎ها و نقطه قوت دکتر شهریاری برای استانی با ویژگیهای خاص است.

محمودزاده تصریح کرد: روحیه فساد ستیزی و جلوگیری از رانت سازمان یافته استاندار در مدت کوتاه تصدی شهریاری بر این مسند، یکی از درخشانترین اقدامات وی بوده و همین امر باعث شده افرادی که دسترسی آنها به رانت و فساد قطع شده به بهانه‎های مختلف حملاتی را بر علیه استاندار با شایعه پراکنی انجام دهند.

نماینده مردم مهاباد ضمن تقدیر از عملکرد استاندار در مبارزه با رانت و فساد اظهار کرد: در سنوات گذشته از مرزهای استان هزاران تن میوه، خشکبار، پارچه، سوخت و مشتقات نفتی بدون طی تشریفات قانونی صادر و یا وارد می‎شد و درآمد آن به جیب تعدادی انگشت‎شمار می‎رفت ولی دکتر شهریاری با تصدی بر این مسند در روزهای اول در برابر آن ایستاد، با قطع رانت و فساد در این بخش درآمد حاصل از صادرات و واردات استان برای ارتقای شاخص‎های فرهنگی و اجتماعی ازجمله ساخت مدرسه، کمک به دانش‎آموزان بی‎بضاعت و... هزینه شد.

محمودزاده اضافه کرد: در یکسال گذشته استاندار فعلی و مجمع نمایندگان استان بیشترین جلسات را با حضور معاونین رییس جمهور و وزرا جهت توسعه استان برگزار کرده است و توانایی ویژه استاندار در جذب سرمایه‎گذاری خارجی برای توسعه استان یکی دیگر نقاط قوت مدیریتی شهریاری با توجه به مراودات سیاسی با سرمایه‎گذاران خارجی بوده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تلاش استاندار در راستای پر کردن شکاف اجتماعی و مسائل فرهنگی در بین کوردها و آذری‎ها و اقدامات وی در راستای مبارزه با فساد و رانت همواره موجب کاهش سوء استفاده عده‎ای شده و حملات برنامه ریزی شده و غیر مسئولانه چند روز گذشته توسط برخی افراد و کانالها نیز درهمین رابطه صورت گرفته است.

محمودزاده در پایان اظهار کرد: عده‎ای به بهانه‎های مختلف و با هدف جلوگیری از توسعه استان و فراهم کردن زمینه سواستفاده از خلاء مدیریتی درصدد پخش شایعه و تشویش اذهان عمومی هستند. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد