تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۷:۳۰ بازدید: 487      نظرات: 0      کد مطلب: 10352

اعتراض برخی از اهالی روستای دریاس مهاباد بدلیل قطعی آب


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، تعدادی از ساکنان روستای دریاس در اعتراض به قطع بودن آب شرب در فرمانداری مهاباد تجمع کردند.

سلیمان پاکزاد بخشدار بخش مرکزی مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: یکی از اهالی روستای دریاس اقدام به حفاری نموده و کابل برقرسانی به پمپ آب روستا را قطع کرده بود. متاسفانه این فرد به اداره آب و فاضلاب روستایی یا مسئولان اطلاع نداده و همین امر موجب شد برای ساعاتی روستائیان نتوانند از آب شرب استفاده نمایند.

وی افزود: بعد از قطعی آب کارشناسان اداره آبفای روستایی در محل حاضر شدند و با عیب‎یابی تجهیزات متوجه شدند که کابل اتصالی برق بدلیل پارگی قطع شده و با اصلاح آن آب شرب روستا از محل چاه دوباره وصل گردید، همچنین از فردی که بدلیل عملیات حفاری موجب آسیبرسانی به شبکه آبرسانی شده طرح شکایت شده است.

پاکزاد تصریح کرد: اعتراض برخی از اهالی بدلیل نبود آب و علت مذکور روی داده و درحال حاضر مشکل آب این روستا رفع گردیده است.

بخشدار بخش مرکزی مهاباد در ادامه اظهار کرد: به دستور آقای فرماندار کمیته ویژه برای بررسی حادثه دریاس مهاباد تشکیل شده است. نتایج نشان می دهد ریزش فاضلاب انسانی به داخل چاه عامل اصلی مسمومیت افراد بوده است.

وی افزود: دستور داده شد که فقط از چاهی که در حوالی جاده اصلی قرار دارد استفاده شود و در کنار آن اداره آب و فاضلاب نسبت به جایگزینی منبع تأمین آب اقدام کرده است.

کمال نالوسی رییس اداره آبفای روستایی نیز در خصوص تامین آب شرب روستای دریاس از محل مجتمع 9 واحدی ایندرقاش اظهار کرد: از زمان حادثه پیش آمده در روستای دریاس هر روز از منابع آب روستا نمونه برداری صورت می گیرد و خوشبختانه تاکنون موردی از آلودگی در آب خام روستا مشاهده نشده است.

وی افزود: یک خط لوله به طول 1 هزار و 700 متر از مجتمع ایندرقاش با پیشرفت فیزیکی 85 درصد درحال اجرا است و تاکنون 1 هزار و 200 متر آن لوله گذاری شده است.

نالوسی تصریح کرد: در چند روز اخیر بدلیل شرایط جوی و بارندگی‎ها این عملیات متوقف شده و با فراهم بودن وضعیت این اقدامات ازسر گرفته شده است.

رییس اداره آبفای روستایی در ادامه از به بهره برداری رسیدن این پروژه در 7 الی 10 روز آینده خبر داد و گفت: با تکمیل این پروژه مشکلات آب روستای دریاس بصورت کامل رفع می شود.

وی افزود: برخی روستائیان درخواست دارند از یکی از چشمههای روستا با فاصله زیاد استفاده نمایند ولی بدلیل دوری از روستا و عدم مراقبت و نگهداری کافی این امر از دستور کار خارج شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد