تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۳ آذر ساعت ۲۳:۴۲ بازدید: 372      نظرات: 0      کد مطلب: 10349

بلاتکلیفی سایت جدید پسماند در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد در نشست خبری شورای شهر و شهرداری مهاباد از بلاتکلیف بودن احداث سایت جدید زباله شهرستان علی‎رغم نزدیک شدن به تاریخ انقضای سایت پسماند فعلی( سیدآباد) خبر داد.

کامران علیزاهآذر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سایت دفن زباله سیدآباد که از 20 سال گذشته به عنوان تنها سایت دفن زباله شهرستان استفاده شده است تا چند ماه دیگر بلا استفاده می شود و تا این لحظه تلاش‎ها برای راهاندازی سایت جدید ادامه دارد ولی تاکنون نتیجه‎ای حاصل نشده است.

وی افزود: روزانه 150 تن زباله در شهر مهاباد تولید و در سایت سیدآباد دفن می شود که ظرفیت آن روبه پایان بوده و هرچه سریعتر باید سایت جدید راه‎اندازی شود.

علیزاده‎آذر تصریح کرد: هرچند در ماههای گذشته اقدامات خوبی برای استاندارد سازی این سایت با ایجاد استخره شیرابه برای جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی و فنس کشی برای جلوگیری از پراکندگی کیسه های پلاستیکی به روستاهای همجوار و محیط زیست منطقه صورت گرفته اما مشکل اصلی، مکانیابی نامناسب این سایت و پایان ظرفیت آن است.

شهردار مهاباد در ادامه اظهار کرد: مکانیابی تقریبی سایت جدید زباله در شهرستان صورت گرفته و اگر مطالعات مهندسین مشاور فعلی به نتیجه نرسد مشاور جدید انتخاب و در بازه زمانی 1 ماهه مکانیابی و احداث آن آغاز می شود.

وی افزود: احتمال ادغام سایت پسماند شهر مهاباد و یکی از شهرهای مجاور با احداث واحد تصفیه و بازیافت مشترک دو شهرداری دور از انتظار نیست و فعلا درحال رایزنی و بررسی هستیم.

سایت زباله سیدآباد در منطقه ای کاملا صخره ای، با شیب 120 درصد و در نزدیکی مناطق مسکونی فجر و سیدآباد قرار دارد و در چند سال گذشته علاوه بر غیراستاندارد بودن مشکلات زیادی برای محیط زیست منطقه و روستاهای اطراف به وجود آورده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد