تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۰ آذر ساعت ۱۷:۱۴ بازدید: 1604      نظرات: 1      کد مطلب: 10329
آموزش و پرورش مهاباد پاسخ می‌دهد

هدیه به مدارس اجباری یا اختیاری


مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: اگرچه گرفتن هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام و بعد از آن در مدارس دولتی ممنوع است و اجباری برای کمکهای مردمی وجود ندارد اما مدارس نیازمند مشارکت والدین در برخی امور هستند.

کامبیز شاوله در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شهروندان باید این نکته را مد نظر داشته باشند میزان هزینههای آموزش و پرورش سرسام آور است و این اداره و مدارس تنها عهدهدار آموزش به فرزندان هستند و مسئولیتهای احداث، تعمیر و یا تجهیز مدارس در توان مدیریت آموزش و پرورش نیست.

وی افزود: نامه های هدیه به مدرسه نه از سوی مدیریت مدارس و نه از سوی آموزش و پرورش فرستاده می شود بلکه این نامه ها از سوی انجمن اولیا و مربیان مدرسه و با تشخیص آنها در جلسه اولیا و مربیان به والدین داده می شود تا در صورت توان به مدارس کمک نمایند.

شاوله تصریح کرد: این کمکها می تواند نقدی، اجناسی، فکری و یا اگر والدینی که مایل باشند می توانند با توجه به شغل خود (جوشکاری، تعمیرات و...) برای رفع برخی نیازها حامی و همیار مدارس باشند.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد در ادامه با اشاره به گلایه برخی شهروندان مبنی بر اجباری شدن هدیه به مدارس و یا ارسال نامه به والدین بوسیله دانش آموزان اظهار کرد: استفاده از دانشآموزان برای ارسال نامه جهت هدیه به مدرسه نادرست است و می تواند در ذهن آنها دغدغه ایجاد کند، لذا سعی می شود در جلسه اولیا و مربیان و یا در طول روزهای هفته که والدین به مدرسه مراجعه می کنند این نامه بدست والدین برسد اما در برخی موارد بدلیل عدم مراجعه والدین این اقدام صورت می گیرد که لازم است بررسی و تدبیری برای آن اندیشیده شود.

شاوله در پایان اظهار کرد: بدلیل هزینه های بالا و این نکته که هرچه بصورت هدیه از والدین به مدرسه داده می شود صرف افزایش کیفیت بیشتر آموزش دانش‌‌آموزان می شود انتظار می رود نه بصورت اجبار بلکه بصورت اختیاری والدین در انجام امورات مدرسه به معلمان و آموزش و پرورش کمک کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۹/۱۱
آموزش وپرورش هیج نطترتی بر کمکهای مردمی که مدیران مدارس دریافت میکنند ندارد .در بعضی از مدارس کمکهای مردمی گرفته میشود منتهی بازم مدیران از دانش اموزان میخاهند که خود اوراق امتحانی را تهیه کنند معلما درمانده شدن وایعا نمیدانن چکار باید انجام بدهند از ی طرف کمکهای مردمی که خیلی هم وقت گیر وکلافه کننده ست رو بازد از بچه ها جهت کمبودها اموزشی دریافت بکنند از طرف دیگر هم نمیدانند برای اوراق امتحانی چکار بکنند ایا بازم پول بگیرند یا ورقه بگیرند از دانش اموزان.کمکهای مردمی هم کم نیستن واقعا کم نیست .بعضی از مدیران مدارس به زور دانش اموزان را وادار میکنند که نباید کمتر از ۲۰ یا ۳۰هزار تومان پرداخت بکنند ومتاسفانه کمبودهای مدارس هم همانطور س جاش باقی ست در بسیاری موارد ومدارس .کلا میشه گفت نظارتی وجود ندار

نظر خود را براي ما ارسال كنيد