تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۰ آذر ساعت ۹:۱۸ بازدید: 596      نظرات: 0      کد مطلب: 10327
محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس

عملکرد ظریف در برخی حوزه ها از جمله اشغال عفرین ضعیف بوده است


به گزارش پایگاه خبری هاژه نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کردپرس در مورد استیضاح وزیر امور خارجه گفته است: هر چند با برخی بندهای طرح استیضاح وزیر امور خارجه از جمله موضوع مربوط به پولشویی موافق نیستم اما عملکرد اقای ظریف در برخی حوزه های دیگر باعث شد این طرح را امضا کنم.

محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی درخصوص استیضاح وزیر امور خارجه کشور گفت: استیضاح یکی از وظایف  نمایندگان مجلس برای پیگیری امور و نظارت بر امور وزیران کشور است.

جلال محمودزاده ادامه داد: در محور استیضاح چند مورد مطرح می‌شود لزومی ندارد که همه نمایندگان مجلس در خصوص همه موارد استیضاح با یک دیگر هم عقیده باشند.

وی افزود: در استیضاح جناب ظریف چندین مورد مطرح شده که بنده به عنوان نماینده اصلاح طلب مهاباد و حامی دولت و عضو فراکسیون امید همه موارد را قبول ندارم از آن جمله سوال اول استیضاح مربوط به پولشویی و لایحه (FATF) را پسند نکرده‌ام.

محمودزاده ادامه داد: بنده مدافع لایحه (FATF) بوده ام و ضرورت مبارزه با پولشویی در اقتصاد کشور را بارها در مجلس مطرح کردم.

 نماینده مهاباد در خصوص دلایل امضای استیضاح وزیر امور خارجه کشور گفت: در سیاست خارجه اشتباهات متعددی در کارنامه آقای ظریف وجود دارد که در این خصوص می‌توان به عملکرد ضعیف وزیر امورخارجه در حادثه منا و به کارگیری سفیران در کشورهای مسلمان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از سفارتخانه های کشور در حال حاضر بدون سفیر اداره می‌شوند، گفت: مطابق شعار ریاست جمهوری که وعده دادند تا از نیروهای کرد و اهل سنت در سفارت خانه های ایران به کارگیری شود اما این مهم به سرانجام نرسیده است و عملکرد جناب ظریف نیز در این خصوص بسیار ضعیف بوده است.

این عضو فراکسیون امید با اشاره به اینکه جناب ظریف به عنوان سردار دیپلماسی معرفی شده اند، ادامه  داد: جناب وزیر در بحث اشغال عفرین و مسئله اقلیم کردستان عراق ضعیف عمل کردند و انتظار می رفت که در حمله درندانه ترکیه به همراه نیروهای تندرو مذهبی مانند النصره و قتل عام مردم بی گناه کرد در عفرین واکنش نشان بدهند و با همتای خود در ترکیه در این خصوص همراهی نمی کردند.

نماینده مهاباد تاکید کرد: عدم واکنش وزیر امور خارجه ایران به اشغال عفرین و همراهی با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در این مسئله قابل قبول نبود و بنده از این رو از جناب ظریف سوال کردم که احتمالا در چند روز آینده در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

محمود زاده افزود: بنده به عنوان یک نماینده اصلاح طلب و عضو فراکسیون امید نمی توانم از ضعف و مشکلات دولت چشم پوشی کنم و معتقدم بعد نظارتی باید در اولویت باشد.

وی اظهار داشت: هر چند که وزرای رییس جمهور معتدل اند و در مسیر اصلاح طلبی حرکت می‌کنند، اما نمی‌توان ضعف و مشکلات این وزرا را نادیده گرفت که یکی از این وزرا جناب ظریف است.

 نماینده مهاباد تاکید کرد: ممکن است که استیضاح این وزیر رای نیاورد اما جناب ظریف باید در مجلس در خصوص سوالات مطرح شده پاسخگو باشند و دلایل خود را ارائه کنند و در صورت قانع شدن نمایندگان مجلس  وزیر می توانند همچنان به کار خود ادامه دهند.

گفتنی است؛ طرح استیضاح رییس دستگاه دیپلماسی طی روزهای اخیر با امضای 24 نفر از نمایندگان مجلس در 11 محور به هیات رییسه مجلس تقدیم شد.

 

منبع: کردپرس

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد