تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۸ آذر ساعت ۱:۱۲ بازدید: 2032      نظرات: 2      کد مطلب: 10318

جذب بیش از 70 نیروی جدید در آموزش و پرورش مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد از جذب 71 نیروی جدید در آموزش و پرورش علی‌رغم عدم صدور مجوز جذب نیرو خبر داد.
کامبیز شاوله در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در چند سال گذشته علی‌رغم بازنشستگی تعدادی از نیروها، هیچ مجوزی جهت جذب نیرو برای شهرستان مهاباد صادر نشده ولی از آبان ماه سال گذشته تاکنون با پیگیری های صورت گرفته توسط نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، 71 نفر از بین افرادی که قبلا بصورت حق‌الزحمه ای یا سرباز معلم فعالیت داشتند در آموزش و پرورش مهاباد جذب شده‌اند.
وی افزود: مجوز جذب 600 نفر در آموزش و پرورش برای استان آذربایجان غربی صادر شده و مهاباد با توجه نیاز شدید به نیروی انسانی  بیشترین تعداد در مقایسه با سایر شهرستان‌ها را جذب نموده است.
شاوله تصریح کرد: سال گذشته 153 نفر از آموزش و پرورش مهاباد بازنشسته شده‌اند و امسال نیز آمار بازنشستگی معلمان به 150 نفر می رسد اما جایگزینی برای این معلمان صورت نگرفته و همین امر باعث کمبود شدید نیرو برای تدریس می شود. درحال حاضر 120 نفر از نیروهای خدماتی نیز در آموزش و پرورش مهاباد بازنشسته شده‌اند و تنها 1 نفر استخدام شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد با اشاره برخی اقدامات برای تدریس زبان کوردی در مدارس اظهار کرد: اقدامات صورت گرفته در این باره به دو بخش تقسیم می شود که بخشی از آن زیرساختی و بخش دیگر آن از سوی وزیر به عنوان طرح "بوم" (برنامه ویژه مدارس) مطرح شده است.
شاوله تصریح کرد: در این طرح معلمان اجازه دارند مطالبی را خارج از درس و یا مرتبط به درس بر حسب نیاز به مدت 60 ساعت در سال تدریس کنند و تدریس به زبان کوردی نیز می تواند یکی از این موارد باشد.
وی در ادامه با اشاره به انتقاد برخی شهروندان مبنی بر خالی بودن برخی کلاسهای درس از معلم اظهار کرد: علی‌رغم کمبود شدید نیرو از ابتدای سال تحصیلی امسال برای اولین بار هیچ کلاس درسی در سطح این شهرستان بدون معلم نبود و همه کلاس‌های درس با حضور معلمان تشکیل شده است.
شاوله افزود: در برخی موارد به علت برخی دلایل پزشکی و ... معلمان جابه‌جا می شوند و تا مدت زمان جایگزینی معلم دیگر بری کلاسها بصورت موقتی اداره شده است ولی خالی بودن کلاسها از معلم برای مدت طولانی تکذیب می شود.
 مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما گفت: تمامی مدارس شهرستان از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار هستند و تاکنون 68 مدرسه به سیستم گرمایشی مرکزی تجهیز شده اند.
شهرستان مهاباد دارای 2 هزار و 600 نفر شاغل، 2 هزار بازنشسته فرهنگی و 43 هزار دانش آموز است که در بیش از 300 مدرسه  مشغول به تدریس هستند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

فاطمه ۱۳۹۸/۷/۱۴
با سلام مدرک کارشناسی ارشد و سابقه سه سال تدریس در دانشگاه دارم علاقمند به تدریس در مدارس هستم برای حق التدریس شدن کجا باید مراجعه کنم؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رسول ۱۳۹۷/۹/۹
من مدرک کارشناسی دارم متولد۶۳هستم وحاضرم یکسال رایگان تدریس کنم.ویاضیاتم فوق العادست

نظر خود را براي ما ارسال كنيد