تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر ساعت ۲۰:۲۳ بازدید: 995      نظرات: 1      کد مطلب: 10315
طی 6 ماهه اول سالجاری

195 مورد اقدام به خودکشی در شهرستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، دومین جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی با محوریت برسی آسیب ها و مشکلات طلاق، خودکشی و کودکان کار برگزار گردید.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در این جلسه از 195 مورد اقدام به خودکشی در 6 ماهه اول سالجاری خبر داد و گفت: 11 مورد از این خودکشی ها منجر به فوت شده که بیشتر آنها در سنین 15 تا 34 قرار دارند.

سامرند مرزنگ افزود: از دلایل خودکشی می توان به مشکلات اقتصادی، خانوادگی و نگرش نامطلوب به زندگی و... اشاره کرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته 430 مورد اقدام به خودکشی در مهاباد صورت گرفته، از این تعداد 14 مورد منجر به فوت شده که 5 نفر از آنها زن و9 نفر دیگر مرد بوده اند.

مرزنگ در پایان اظهار کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی کلاسهای آموزشی در شبکه بهداشت ودرمان و مدارس برگزار شده است و این آموزشها همچنان ادامه دارد .

در ادامه جلسه رییس اداره بهزیستی با اشاره به عملکردهای این سازمان در خصوص کاهش میزان طلاقها و خدمات مشاوره ای برای جلوگیری از خودکشی اظهار کرد: یک مرکز مشاوره دولتی و ده مرکز مشاوره خصوصی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در مهاباد فعالیت دارند.

مهران یوسفی اظهار کرد: حمایت از حقوق کودکان و خدمات مشاوره ای برای قبل از ازدواج از برنامه های اصلی این سازمان است.

عبدالرحمن سپهری استاد دانشگاه نیز با اشاره به  طلاق عاطفی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات برخی خانواده ها اظهار کرد: عدم آموزشهای قبل و بعد ازدواج مشکل اصلی زوج های ناموفق است و متأسفانه درک درستی از مفهوم ازدواج در بین جوانان وجود ندارد.

وی افزود: جای خالی سازمانهای مردم نهاد برای بررسی رفتار کودکان خیابانی خالی است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۹/۸
علت افسردگی وکمبودعاطفی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد