تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر ساعت ۱۶:۱۴ بازدید: 911      نظرات: 0      کد مطلب: 10305

برنامه مدیریت جامع تالاب کانی برازان مهاباد مصوب شد / احتمال همکاری کارشناسان ژاپنی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، طرح جامع مدیریت تالاب کانی برازان با حضور مسئولان و سازمانهای مردم نهاد در فرمانداری مهاباد مصوب شد.
ایرج شجاعی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت و مسئولان به حفظ تالابها، این برنامه به منظور ساماندهی تالاب کانی برازان مهاباد بصورت مدون تهیه شده است.
وی افزود: برنامه جامع تالاب کانی برازان توسط مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی با مشارکت نخبگان و سازمانهای مردم نهاد تهیه و تامین اعتبار آن از سوی سازمان برنامه و بودجه در قالب طرح‌های ملی صورت می گیرد.
شجاعی با پراهمیت خواندن تهیه این برنامه تصریح کرد: تمامی برنامه ها بصورت دقیق، کارشناسی و برآورد هزینه شده و احتمال می رود کارشناسان ژاپنی نیز در اجرای این طرح حضور داشته باشند، چراکه حفظ این تالاب برای آنها نیز حائز اهمیت است و در ماههای گذشته 3 بار برای بازدید از این تالاب به مهاباد سفر کرده اند.
فرماندار مهاباد مشارکت نخبگان محلی و سازمانهای مردم نهاد در تهیه این طرح را از نقاط قوت آن عنوان کرد و گفت: طرح‌های ساماندهی بدون حضور نخبگان و شناخت جامع و کامل مشکلات قابلیت اجرایی ندارند.
یوسفعلی احمدی هماهنگ کننده طرح حفاظت از تالاب‌های ایران سازمان حفاظت محیط‌ زیست در خصوص طرح مدیریت جامع تالاب کانی برازان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: خوشبختانه این تالاب با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و ویژه مورد توجه دفتر حفاظت از تالاب های ایران در سازمان حفاظت محیط‌زیست قرار گرفته و درحال حاضر طرح‌های ایجاد پایش آنلاین با پیشرفته ترین تجهیزات، کشاورزی پایدار روستائیان با هدف صرفه جویی در مصرف آب و تزریق آن به تالاب و طرح‌های آموزشی درحال اجرا هستند.
وی افزود: بر اساس تعریف کنواسیون رامسر بیش از 1 هزار تالاب در کشور وجود دارد ولی تعداد تالابهای مهم کشور به 200 مورد می رسد که تالاب کانی برازان در این لیست در رده‌های اول کشور از نظر ویژگی های مهم زیبایی شناختی، گردشگری و محیط زیستی قرار گرفته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد