تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر ساعت ۱۶:۶ بازدید: 541      نظرات: 0      کد مطلب: 10300

شش تن چوب قاچاق در بوکان کشف شد


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: با تلاش حامیان محیط زیست و یگان حفاظت منابع طبیعی این اداره، 6 تن چوب بید قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شد.
سیامند صدقی روز شنبه افزود: این محموله توسط یک دستگاه کامیون 10 تن که از مبدا مریوان در استان کوردستان به مقصد رشت بارگیری و در حال تردد در در سطح این شهرستان بود، شناسایی و توقیف شد.
وی با اشاره به اینکه با متخلفان و قاچاقچیان چوب و محصولات جنگلی برخورد جدی می شود، اظهار داشت: در این ارتباط یک متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شد.
وی بیان کرد: طبق ماده 48 قانون حفاظت و بهره برداری جنگل، حمل چوب و هیزم و ذغال حاصل از درختان جنگلی در تمام نقاط کشور به استثنای داخل شهر‌ها بدون تحصیل پروانه حمل از سازمان جنگلبانی ممنوع است و چنانچه مرتکب، فاقد پروانه بهره برداری باشد طبق قانون مجازات می شود.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: در برخورد با سودجویان که با قطع غیرمجاز درختان جنگلی در عرصه‌های منابع طبیعی اقدام به تخریب می‌کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.
وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هرگونه فرآورده های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت ‌طلب مراتب را به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد