تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر ساعت ۱۶:۹ بازدید: 563      نظرات: 0      کد مطلب: 10289

مراسم "چهل جشن کتاب" در مهاباد برگزار گردید


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد از برگزاری مراسم " چهل جشن کتاب" به مناسبت هفته کتاب در این شهرستان خبر داد.

قادر مرادی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این جشن به درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 40 شهر فرهنگی کشور برگزار و در هر شهر یک نویسنده به معرفی آثار و تلاش‌های خود در این زمینه می‌پردازد.

وی افزود: مهاباد نیز به عنوان یکی از شهرهای فرهنگی میزبان این مراسم بود و در آن مصطفی ایلخانی زاده به معرفی آثار و تلاش‌های خود در زمینه نویسندگی و کتابخوانی به منظور رشد استعدادهای نویسندگی کودکان و نوجوانان پرداخت.

مرادی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای فرهنگ کتابخوانی در سطح شهر، روستا حتی عشایری اظهار کرد: استفاده از مسابقات جام‌ باشگاهی که با همکاری 40 باشگاه کتابخوانی در سطح شهرستان صورت گرفته نتایج مثبتی را رقم زده و در سال‌های گذشته نیز دو روستای "داشخانه" و "گوک تپه" قبل از تبدیل شدن به شهر به عنوان روستاهای دوستدار کتاب در سطح کشور انتخاب شده‌اند. شهر مهاباد نیز در چهارمین جشنواره کتاب و کتابخوانی به عنوان شهر اول خلاق کتاب و جزو 5 شهر برتر در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی و استفاده از ظرفیت‌های بومی محلی معرفی شده است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری، سازمان‌های مردم نهاد، کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و باشگاه‌های کتابخوانی برای ترویج کتابخوانی اظهار کرد: شهرداری مهاباد به عنوان یکی از بازوهای توانمند در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی همواره نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری شهرداری، رسانه‌ها، صداوسیما، باشگاه‌های کتابخوانی و سازمان‌های مردم نهاد شاهد افزایش سرانه کتابخوانی و ترویج هر چه بیشتر این فرهنگ باشیم.

ادامه مراسم با ارائه 3 قطعه شعر از سوی عبدالرحمان شکور، خانم سنبلی، محمد اسدی و دف نوازی به مناسبت مولود پیامبر اکرم (ص) و آغاز ماه ربیع الاول و همچنین اجرای نمایش از سوی کانون هنری فقرەقا همراه بود.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد