تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۴ مهر ساعت ۱۱:۶ بازدید: 732      نظرات: 1      کد مطلب: 2015
در جلسه شورای اداری شهرستان مطرح شد

میانگین درآمدهای عمومی هر خانوار استان آذربایجان غربی 330 هزار تومان!


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 13 مهرماه جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و هیئت همراه و مسئولین شهرستان در سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه انجام وظیفه از سوی مدیران شهری امری بسیار خطیر است، از آنان خواست مردم را به فرموده رهبری ولی نعمت خود بدانند و با کمال اخلاص برای مردم کار کنند و درصدد رفع مشکلات آنان برآیند.

ماموستا سهرابی با انتقاد شدید از عملکرد نامناسب بانک ها در سود دهی زیاد و افزایش سود وام های بانکی خواهان برخورد قاطعانه مسئولین با این امر شد و بسیاری از مشکلات اقتصادی و رکود حال حاضر را ناشی از همین اقدام نامناسب بانک ها دانست.

معاون خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) نیز با اشاره به نقش مهم رسانه ها در شفاف سازی مسائل و مشکلات کشور و جامعه خواستار تعامل بیشتر مدیران شهری با رسانه ها شد و یکی از عوامل اصلی آرامش جامعه را خبررسانی مناسب مسئولان به رسانه ها عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد نیز در این نشست به ارائه آمار از فعالیت این دانشگاه از جمله موفقیت ها، تعداد رشته در مقاطع مختلف(کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری)، دانشجو، اعضای هیئت علمی، مسائل و مشکلات و برنامه های آتی پرداخت.

فرماندار مهاباد نیز در این مراسم با تأکید بر توجه ویژه نسبت به اقتصاد مقاومتی از همه مسئولین شهرستان خواست که در این راستا گام بردارند.

کتانی افزود: در سرشماری اینترنتی اخیر صورت گرفته مهاباد مقام سوم را دارد و لازم است که همه مردم شهرستان در این سرشماری اینترنتی شرکت نمایند و با شرکت حداکثری در این مراسم سبب بهبود رتبه شهرستان در استان و در کشور شوند.

کتانی در ادامه به ارائه آماری از فعالیت های علمی، فرهنگی و ورزشی و... در سطح شهرستان مهاباد پرداخت و اظهار امیدواری کرد که با همکاری تمام نهادها و ادارات شهرستان این گونه فعالیت ها در مهاباد افزایش یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با بیان اینکه همه تلاش ما این است که رضایت مردم کسب شود افزود: 3 وظیفه اصلی این سازمان؛ راهبری توسعه استانی، کمک به ایجاد زیرساخت ها و رصد توسعه کشور است و در همین راستا نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی گام بر خواهد داشت.

ناصر حضرتی اظهار داشت: متاسفانه استان آذربایجان غربی به سبب برخورداری از شاخص های توسعه انسانی (آموزش، سلامت، درآمد سرانه) در وضعیت نامناسبی قرار دارد و با عدم تعادل و عدم توازن شدیدی روبرو است که در تلاش هستیم با بهبود شاخص های برخورداری و نزدیک کردن این شاخص ها به میانگین کشوری وضعیت استان را ارتقاء دهیم.

وی افزود: میانگین درآمدهای عمومی در کل کشور بیش از 1 میلیون تومان، تهران بیش از 3 میلیون و در آذربایجان غربی 330 هزار تومان است که یک سوم میانگین کشوری است، همین آمار نشان دهنده وضعیت اسفبار استان است.

حضرتی ادامه داد: در جلسه ای که در حضور دکتر نوبخت رئیس مدیریت و برنامه ریزی کشور بودیم، ایشان به مقوله نابرابری ها و عدم تعادل در استان آذربایجان غربی توجه ویژه نشان داده و قرار شد ردیف ویژه از اعتبارات در برنامه ششم توسعه برای تعادل استان برای اولین بار در کشور بعد از انقلاب تخصیص داده شود و بتوانیم از محل اختصاص این اعتبارات برای رفع تبعیض و عدم تعادل موجود در استان گام های اساسی یرداریم.

وی در آخر گفت: تا کنون حدود 34000 خانوار در استان جهت ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن اقدام نموده اند که از این تعداد و 3064 خانوار با جمعیت 10818 نفر در شهرستان مهاباد بوده اند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رسول ۱۳۹۵/۷/۱۵

نظر خود را براي ما ارسال كنيد