تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان ساعت ۱۷:۲۱ بازدید: 705      نظرات: 0      کد مطلب: 10245

کشفیات مواد مخدر در مهاباد چهار برابر افزایش یافت


فرماندار ویژه مهاباد در پنجمین جلسه هماهنگی مبازه با مواد مخدر شهرستان عدم ارائه گزارش کاری در رابطه با «مبارزه با مواد مخدر» را غیرقابل قبول خواند و از ادارات خواست جدی‌تر عمل کنند.

ایرج شجاعی اظهار کرد: ادارات و نهادها و سازمانهای مردم نهاد باید اقدامات و فعالیت­‌های خود در محلات گسترش دهند و ساکنان آن مناطق را از عواقب مصرف موادمخدر و مضرات آنها آگاه کنند. در همین راستا آموزش‌ در خصوص استحکام بنیان خانواده، آگاهی بخشی در خصوص هنجارهای اجتماعی و... ضروری به نظر می رسد.

فرماندار مهاباد ضمن تاکید بر اجرای مصوبات ادامه داد: گزارش کاری ادارات در شواری مبارزه با مواد مخدر پیگیری می‌شود، لذا کلیه ادارات از بهانه آوردن در ارائه عملکرد و یا عدم شرکت در جلسات بپرهیزند.

مسئول امور اجتماعی شبکه بهداشت و درمان مهاباد در این جلسه گفت: 4 مرکز درمان سوء مصرف مواد در سطح شهر مهاباد وجود دارد که در هر یک از این مراکز 100 نفر تحت پوشش بوده و در مرکز DIC نیز قریب به 30 نفر متادون تحویل می­‌گیرند.

امینی آذر در مورد برنامه­‌های کاری آینده شبکه بهداشت و درمان تصریح کرد: "کانون سلامت محلات" در محله‌های سطح شهر راه­‌اندازی می‌گردد که در حال حاضر در بهارستان استارت آن زده شده است.

سرهنگ ظهیریان فرمانده نیروی انتظامی مهاباد اقدامات به جا و مناسب نیروی انتظامی را عامل افزایش چهار برابری کشفیات در مهاباد عنوان کرد. 

شاوله مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد گفت: براساس آمار گرفته شده از مدارس 310 دانش آموز دارای والدین معتاد می­‌باشند که 212 نفر از این دانش آموزان در مقطع ابتدایی، 64 نفر در مقطع متوسطه اول و 34 نفر هم در مقطع متوسط دوم هستند. با توجه به سوء آثار آن بر روح و روان دانش آموزان بایستی با همکاری بهزیستی شهرستان کلاس‌هایی را در جهت مددکاری به خانواده هایی دارای فرزند معتاد و آسیب پذیر صورت داد.

عباسی رییس فنی و حرفه ای شهرستان مهاباد نیز در مورد اقدامات صورت گرفته اظهار داشت:  آموزش 26 نفر در زندان شامل 14 مرد و 12 زن با 7 هزار و 852 نفر ساعت، آموزش در مراکز بازپروری 29 نفر خانم با 7 هزار و 105 نفر ساعت آموزش، آموزش در مرکز ثابت 18 نفر مرد با 864 نفر ساعت، آموزش در سکونتگاه‌های غیررسمی 16 نفر خانم با 1 هزار و 792 نفر ساعت آموزش همراه بوده است.

اکبرنژاد رییس زندان مهاباد گفت: فضای فرهنگی زندان 500 متر افزایش پیدا کرده است و در آنجا کلاس‌های آموزشی در دو نوبت برای زندانیان برگزار می‌گردد.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد