تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۲:۲۱ بازدید: 1468      نظرات: 0      کد مطلب: 10232

40 تُن جگر مرغ غیرقابل مصرف در مهاباد کشف شد


رییس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: بیش از 40 تُن جگر مرغ غیرقابل مصرف در کارگاهی در شهرک صنعتی این شهرستان کشف و ضبط شد.

 

 بایزید حسن پور روز یکشنبه اظهار داشت: این کارگاه غیرقانونی توزیع و پخش فرآورده های گوشتی با تلاش کارشناسان و ماموران شبکه دامپزشکی این شهرستان شناسایی شد.

وی اضافه کرد: در بازرسی ها مشخص شد که صاحب این کارگاه، جگرهای مرغ تاریخ مصرف گذشته را پس از بسته بندی مجدد و درج تاریخ مصرف جدید با مارک شرکتی مجهول و همچنین با جعل و سواستفاده از کارتن بسته بندی یک شرکت دیگر روانه بازار می کرد.

وی افزود: در بررسی اولیه مقداری تقریبی جگرهای غیرقابل مصرف 30 تُن برآورد شد اما پس از بارگیری آن برای امحا، وزن آن به بیش از 40 تُن رسید.

حسن پور گفت: این محموله پس از کسب مجوز از دستگاه قضایی با استفاده از 6 کامیون به سایت زباله شهری منتقل و در عمق چهار متری و به صورت بهداشتی دفن شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش تقریبی این آلایش مرغی در حدود چهار میلیارد ریال بود یادآور شد: ورود این محموله به بازار و مصرف آن می توانست سلامت شهروندان را با خطرات جدی مواجه سارد.

رییس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: در این زمینه 2 متهم با تکمیل پرونده به مقامات قضایی معرفی شدند.

وی ضمن توصیه به خرید فرآورده های دامی از مراکز و فروشگاه های معتبر از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه فرآورده دامی مشکوک و تاریخ مصرف گذشته با تماس به شماره 42442228 و 42442229 موضوع را به کارشناسان این اداره اطلاع دهند.

 
 منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد