تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۸ آبان ساعت ۲۰:۱ بازدید: 825      نظرات: 0      کد مطلب: 10221

دستاورد سفر معاون سازمان آبفای کشور به مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی دستاوردهای سفر معاون مهندسی و توسعه آب و فاضلاب کشور را تشریح کرد.

جلال محمودزاده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: حضور یک روزه بازرسان و معاون وزیر و اطلاع یافتن از اهمیت موضوع آبرسانی سالم از تصفیه خانه به روستاهای شهرستان موجب تسریع در روند اجرای طرح مجتمع 142 شد و تامین بودجه آن از استانی به کشوری تغییر کرد.

وی افزود: اعتبار لازم برای اجرای این طرح به 200 میلیارد تومان می رسد و دستورهای لازم برای اجرای پروژه در مدت زمان مشخص 2 ماه از معاون وزیر با اولویت روستای دریاس و روستاهای همجوار صادر شده است که تغییر محل تامین بودجه و تعیین ضرب الاجل برای اتمام آن از نکات مثبتی این طرح شاخص است.

محمودزاده تصریح کرد: برای اجرای این طرح 400 کیلومتر لوله گذاری لازم است که هزینه آن به نرخ روز بیش از 100 میلیارد تومان برآورد شده است و تامین لوله و تجهیزات از سوی دولت و وزارت خانه می تواند روند اجرای آنرا سریعتر کند. گران بودن هزینه های ارزی و تهیه تجهیزات یکی از مشکلات این طرح بود که با مشارکت دولت و تخصیص ارز دولتی هزینه های آن بسیار کاهش می یابد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص نتایج آزمایشات و بازرسی از منابع آب روستای دریاس توسط بازرسانی کشوری و استانی اظهار کرد: نتیجه بازرسی های صورت گرفته نشان می دهد که آب آشامیدنی اهالی روستای دریاس با فاضلاب آلوده شده ولی علت این آمیختگی و جزئیات بیشتر آن همچنان در دست بررسی است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با افتتاح تصفیه خانه جدید شهر و استفاده از تصفیه خانه فعلی برای تامین آب مجتمع 142 روستایی شهرستان تحولی عظیم در آبرسانی و تامین آب شرب سالم و پایدار شهرستان صورت گیرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد