تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۸ آبان ساعت ۱۳:۳۵ بازدید: 830      نظرات: 0      کد مطلب: 10220

نشت گاز جوان مریوانی را به کام مرگ کشاند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مریوان از مرگ یک جوان بر اثر نشت گاز خبر داد و گفت: این حادثه در خیابان آموزش و پرورش قدیم این شهر اتفاق افتاد.
محمود درخشانی روز سه شنبه اظهار کرد: ساعت یک بامداد امروز در پی تماس تلفنی با 125 آتش نشانی مبنی بر گاز گرفتگی یک جوان 27 ساله بلافاصله نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شدند.
وی افزود: نیروهای آتش نشانی پس از حضور در محل حادثه با پیکر بی جان این جوان در یکی از اتاق های واحد مسکونی مواجه شدند که به دلیل نشت گاز منوکسید کربن دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده بود.
رئیس آتش نشانی شهرداری مریوان با بیان اینکه هنگام وقوع این حادثه این فرد در خانه تنها بود، یادآور شد: نیروهای آتش نشانی وقتی به محل رسیدند که این جوان جانباخته بود.
 منوکسیدکربن، گازی بدون رنگ و بوست و عمده ترین منبع تولید این گاز، سوختن ناقص نفت و گاز است ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی بویژه در محیط های در بسته و فاقد اکسیژن تولید گاز منواکسید کربن امکان پذیر است.
استفاده از آبگرمکن یا بخاری مستعمل و دارای نقص فنی و بدون دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در محل سکونت بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت ناشی از نشت گاز منواکسیدکربن را تشکیل می دهد.
به دلیل بی رنگ و بی بو بودن این گاز، ممکن است وجود آن در محیط تا زمان ایجاد علائم مسمومیت شدید احساس نشود، علائم مسمومیت حاد با این گاز، شامل سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکم و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغماست و مسمومیت با گاز منواکسیدکربن علایمی شبیه به سرماخوردگی دارد و فرد را دچار آب ریزش بینی، سردرد و سوزش چشم می کند.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد