تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان ساعت ۲۱:۱۱ بازدید: 399      نظرات: 0      کد مطلب: 10218

واکنش بیمارستان پیرانشهر به دفع غیربهداشتی پسماند بیمارستانی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بدنبال انتشار خبر دفع غیر بهداشتی پسماندهای پزشکی در یک گودال در نزدیکی شهر پیرانشهر، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر نسبت به این اقدام واکنش نشان داد.

متن جوابیه بدین شرح است:

نظر به انتشار خبر دفع غیر بهداشتی پسماندهای پزشکی این شهرستان در شبکه های مجازی ، مراتب  ذیل جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رسد.

١-بيمارستان پيرانشهر از سال ٩١ داراي دستگاه بي خطرساز پسماندهاي عفوني مي باشد و قبل از آن نیز دارای سایت اختصاصی برای دفن پسماندهای پزشکی بوده و همواره  تحت نظارت بازرسین  بهداشتی نسبت به تفکیک جمع آوری و حمل و دفن پسماندهای پزشکی در این شهرستان اقدام شده است  لازم به ذکر است که شهر پیرانشهر دارای پوشش 100 درصدی جمع آوری و بی خطر سازی پسماندهای پزشکی است و حتی پسماندهای بخش خصوصی نیز توسط شرکت خصوصی که دارای مجوز فعالیت از معاونت امور بهداشتی دانشگاه می باشد امورات جمع آوری و بی خطرسازی آن را در بیمارستان به صورت رایگان انجام می دهد.

٢-بلافاصله پس از دریافت گزارش  پليس فوريت سلامت محيط كار مركز بهداشت پيرانشهر به موقعيت مورد نظر اعزام گرديد و مشاهده شد که محل  فیلم برداری شده مربوط به يك ايستگاه متروكه قديمي دفع پسماند فاقد مجوز در فاصله بیش از 15 کیلومتر از مرکز شهر می باشد  كه بلافاصله با سعي و تلاش همکاران پليس فوريت ، پسماندهاي پزشكي قدیمی در یک گونی جمع آوري و به سايت بي خطرسازي بيمارستان منتقل شد.

٣-هماهنگي هاي لازم جهت پر کردن گودال و دفن پسماندها از طريق بخشدار لاجان انجام شده است.

٤- ضمن تشكر از شهروندان عزيز خواهشمند است در صورت مشاهده اين قبيل موارد مراتب را به شماره ٤٤٢٣٢٧٣٥ واحد بهداشت محيط مركز بهداشت پيرانشهر يا سامانه ١٩٠ دريافت شكايات وزارت بهداشت اطلاع دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد