تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان ساعت ۲۰:۱۸ بازدید: 443      نظرات: 0      کد مطلب: 10214

افزایش 40 درصدی جرایم سایبری در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از افزایش 40 درصدی جرایم سایبری در شهرستان نسبت به 7 ماهه سال گذشته خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تحلیل نمودارها نشان می دهد علی رغم افزایش وقوع جرایم رایانه ای، کشفیات این نوع از جرایم نیز بصورت چشمگیری  افزایش پیدا کرده و در 7 ماهه سال جاری کشفیات جرایم سایبری افزایش  47 درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: در 7 ماهه سالجاری نیز تعداد دستگیری ها نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته  و 86 درصد آنها را مردان تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: کلاهبرداری رایانه ای در شهرستان مهاباد نیز نسبت به 7 ماهه سال گذشته  155 درصد افزایش داشته و در جرایم فضای مجازی نیز شاهد افزایش 150 درصدی بوده ایم که خوشبختانه بیشتر آنها کشف شده است. بیشترین شگرد مجرمان در فضای مجازی استفاده از اپلیکیشن های مخرب سو استفاده از اطلاعات فریبنده است و در همین راستا یک نفر که اقدام به طراحی بدافزار و اپلیکیشن می کرد دستگیر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به انواع جرایم در فضای مجازی اظهار کرد: برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب افراد  نسبت به مدت مشابه سال قبل 181 درصد افزایش داشته و رتبه اول را به خود اختصاص داده است که در این بخش نیز 255 درصد افزایش رشد کشفیات را داشته ایم.

سرهنگ ظهیریان در ادامه از دستگیری 10 نفر فروشنده لوازم آرایشی خبر داد که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ و فروش اجناس غیراستاندارد می کردند.

وی افزود: فروش اجناس غیراستاندارد جدا از جرم بودن می تواند به منزلت اجتماعی یک شهر آسیب برساند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه از دستگیری فردی در یکی از روستاهای مهاباد خبر داد که اقدام به  انتشار تصاویر و تمسخر روستاییان در فضای مجازی می کرد.

وی در پایان اظهار کرد: ریشه کن شدن جرایم در سطح شهرستان نیازمند تلاش همگانی  و عزم جدی شهروندان است و در این راستا شهروندان می توانند در زمینه متخلفان و کلاهبرداران در فضای مجازی و فروشندگان مواد مخدر نیروی انتظامی را یاری دهند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد