تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان ساعت ۱۸:۰ بازدید: 1036      نظرات: 0      کد مطلب: 10211

تلاش برای تامین آب پایدار و سالم در روستای دریاس مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور از تلاش برای منبع آب پایدار و سالم برای روستای کشور خبر داد.
شاهین پاکروح در جریان بازدید از روستای دریاس مهاباد و بازرسی از تصفیه خانه و منابع آبی شهرستان مهاباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  700 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های آبرسانی روستایی کشور از محل صندوق توسعه ملی برای تامین آب شرب 10 میلیون روستایی در نظر گرفته شده و تاکنون بیش از 4 میلیون نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
وی افزود: شاخص بهره مندی روستاییان استان آذربایجان غربی از آب سالم 76 درصد است که دو درصد بیشتر از نرم کشوری است.
 پاکروح در ادامه اظهار کرد: مشکل پیش آمده در روستای دریاس بصورت بسیار جدی پیگیری می شود و نمونه های آب برای بررسی دقیق‌تر تحت آزمایش قرار گرفته اند.
وی با اشاره به تلاش‌های سازمان برای تامین آب پایدار و سالم روستایی افزود: پیگیری آبرسانی به 131 روستای شهرستان مهاباد با به بهره برداری رسیدن تصفیه خانه جدید در دستور کار قرار دارد.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص اقدامات صورت گرفته برای روستای دریاس اظهار کرد: 2 دهنه چشمه آب روستا که آب آن از کیفیت پایینی برخوردار بوده پلمپ شده و مسئولان درتلاشند آب روستای دریاس را از منابع سالم تامین کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد