تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۵ آبان ساعت ۲۳:۲۴ بازدید: 1872      نظرات: 1      کد مطلب: 10204

کامل احمدی کیست؟ اطلاعاتی در مورد برندە جایزه بنياد جهانى صلح


به گزارش پایگاه خبری هاژه، کامل احمدی پژوهشگر و مردم‌شناس کوردستانی، جایزه بنياد جهانى صلح زنان بخش ادبیات و علوم انسانی دانشگاه جورج واشنگتن را به خود اختصاص داد.

کامل احمدی به دلیل تأليفات علمى و فعالیت هايش در حوزه آسیب‌های اجتماعی با تاکید بر "جنسيت"، کودکان" و "اقلیت‌ها" برنده جایزه‌ای در دانشگاه جورج واشنگتن شد.

این جایزه هر سال در بخش‌های مختلف آموزش و پروش، علوم سیاسی، قانون، پزشكى و سلامت، ادبیات و علوم انسانی، مطبوعات، هنر و ... به پژوهشگران برتر جهان اهدا می‌شود که جایزه بخش ادبیات و علوم انسانی امسال به این محقق و نويسنده تعلق گرفت.

البته باید گفت كامل احمدى در رقابت با كانديدهاى انتخابى از كشورهاى مصر، انگلستان، كنيا و امريكا برنده اين جايزه شد.

احمدی در بخش  ادبیات به دلیل تألیف‌ برخى از پژوهش‌ها و کتاب‌هایش با عناوين؛ " نگاهى ديگر به شرق و جنوب شرقى تركيه (مردم شناسى و رسوم)، "قتل‌هاى ناموسى" (پديده قتل و خودكشى ميان مهاجران اروپا)، "به نام سنت" (پژوهشی جامع در باب ختنه زنان در ایران)، "طنین سکوت" (پژوهشی جامع در باب ازدواج کودکان)، "تغيير هويت" ( تحقيقى بر هويت كوردهاى ايزدى در عراق، كوردستان عراق و سوريه)، "خانه‌ای بر روی آب"( پژوهشی جامع در باب ازدواج موقت، صیغه محرمیت در ایران)، "خانه‌ای با درِ باز"( پژوهشی جامع در باب ازدواج سفید) که به دو زبان فارسی و انگليسى و گاهاً به توركى و عربى به چاپ رسیده است و در بخش علوم انسانی آن به دلیل انجام پژوهش‌های وی در بحث آسیب‌ها و كار ميدانى در بخش‌هاى از خاور ميانه همانند ايران، تركيه، بوسنى، عراق و افغانستان، و در آفريقا در كشورهاى مصر، كنيا، بوگينه فاسو، سودان و در اروپاى مركزى کاندیدای این جایزه شده بود. وى قبلا هم كانديد و برنده جايزه هاى "ناموس" IKWRO و دانشگاه حقوق لندن، " افتخار" كميته اجتماعى آفريقا IAC  و " اتنو گرافى"برترين پژوهش قوم نگارى موزه شرق لندن HMS از كميته ميراث فرهنگى اروپا شده بود. 

کامل احمدی كه دانش‌آموخته مردم‌شناسى اجتماعى از انگلستان است داراى مدارک تخصصى در حوزه تحقيق، حمايت‌گرى و لابيگرى نيز می‌باشد. او اصالتاً از کوردستان ایران و اهل پیرانشهر است و در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه در خصوص جنسيت، کودکان و حقوق اقلیت‌ها پژوهش و فعاليت می‌کند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۸/۶
عالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد