تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ آبان ساعت ۱۷:۳۵ بازدید: 1690      نظرات: 0      کد مطلب: 10197

مسمومیت ناشی از آب آلوده 100 نفر را راهی بیمارستان مهاباد کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مسمومیت ناشی از آب آلوده در روستای دریاس مهاباد بیش از 100 نفر را راهی بیمارستان کرده است.
معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه ضمن اعلام کنترل وضعیت اظهار کرد:  مسوولان شهرستان و استان ضمن بازدید از روستای "دریاس" در حال بررسی مشکل آب شرب روستا هستند. نمونه گیری از منابع آب روستا صورت گرفته و برای بررسی بیشتر به آزمایشگاههای تهران و استان ارسال شده است.
خشایار صنعتی افزود: تیم های آب و فاضلاب روستایی مهاباد نیز در حال شست و شوی مخازن و خطوط انتقال آب این روستا هستند.
وی تصریح کرد: تامین آب روستا از چندین منبع چشمه، چاه عمیق و مخزن صورت می گیرد و به احتمال زیاد یکی از منابع آلوده بوده و برای جلوگیری از بروز مشکل فعلا استفاده از آب روستا ممنوع شده و آبرسانی به وسیله تانکر صورت می گیرد. در ساعات آینده نیز یکی از منابع آب روستا که مورد آزمایش قرار گرفته و سالم بودن آن مورد تایید کارشناسان بهداشت است وارد مدار می شود.
صنعتی در ادامه اظهار کرد: تاکنون دلایل آلوده بودن آب روستا مشخص نبوده به گمانه زنی ها نمی توان اطمینان کرد. افراد مراجعه کننده به بیمارستان نیز تحت مداوا قرار گرفته اند و وضعیت هیچ کدام وخیم و یا نگران کننده نیست.
 
رییس اداره آبفای روستایی شهرستان مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به منظور پیشگیری از هر نوع مسمومیت علی رغم مشخص نبودن نتیجه آزمایشات تمامی مخازن ذخیره آب روستای دریاس و شبکه مورد شست و شو قرار گرفته اند.
کمال نالوسی افزود:  آب این روستا از 2 دهنه چشمه و یک حلقه چاه تامین می شود و در کلرسنجی های صورت گرفته روزهای گذشته هیچ گونه مشکلی در آب شرب دیده نشده است اما در داخل روستا چند دهنه چشمه رو باز وجود دارد و برخی از روستاییان از این چشمه های آب استفاده می کنند و ممکن است آب خام یکی از این چشمه ها باعث بروز مشکلات شده باشد.
وی تصریح کرد: چاه آب شرب روستا هم اکنون مورد آزمایش قرار گرفته و در چند ساعت آینده وارد مدار می شود و مشکل آب روستا را برطرف خواهد کرد. ضمنا تا زمان وارد کردن این منبع تامین آب، آبرسانی برای روستائیان از طریق تانکر آب صورت می گیرد.
گزارشها حاکی از آن است تاکنون بیش از 100 نفر از ساکنان روستای دریاس که عمدتا کودک می باشند با علایم مسمومیت( اسهال و استفراق) به درمانگاهها و بیمارستان مهاباد مراجعه کرده اند.
درحال حاضر منبع آب شرب روستا قطع شده و تامین آب روستاییان از طریق یک  تانکر آب صورت می گیرد و این نیز خود مشکلاتی را برای ساکنان این روستای بزرگ به وجود آورده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد