تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۶ مهر ساعت ۱۲:۲۵ بازدید: 353      نظرات: 0      کد مطلب: 10166

خسارت 900 میلیارد تومانی حوادث طبیعی در آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل ستاد بحران آذربایجان غربی در جلسه ستاد بحران شهرستان مهاباد از خسارت 900 میلیاردی حوادث طبیعی در استان خبر داد.

امیرعباس جعفری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال حوادث طبیعی در بخش کشاورزی بیش از 850 میلیارد تومان بە استان خسارت وارد کرده که از این میزان 121 میلیارد تومان  مربوط به شهرستان مهاباد است.

وی افزود: بلایای طبیعی امسال نیز 50 میلیارد تومان به زیرساختهای استان، مساکن، ابنیه و راههای شهری و روستایی خسارت وارد کرده است.

جعفری در ادامه اظهار کرد: متاسفانه در 7 ماهه اول سالجاری 6 نفر بر اثر سیل و 4 نفر بر اثر صاعقه جان خود را از دست داده‌اند. همچنین سیل و بلایای طبیعی در شهرستان مهاباد بیش از 10 میلیارد تومان به مساکن روستایی، زیرساختها و راههای ارتباطی خسارت وارد کرده است.

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان غربی در ادامه از پیشرفت 60 درصدی مطالعات زیر پهنه‌بندی شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: با تامین اعتبارات، این مطالعات در اواخر سال پایان می یابد که برای شهرداری، نظام مهندسی و بخش شهرسازی شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه با اعلام آمادگی ستاد بحران استان و شهرستانها برای در مواقع بحرانی و بلایای طبیعی اظهار کرد: عملیات آبخیزداری و لایروبی رودخانه ها و مسیل‌ها به منظور پیشگیری حوادث سیل و استانداردسازی مساکن روستایی برای مقاومت در برابر زلزله در دستور کار ستاد بحران شهرستان‌ها قرار دارد.

جعفری در ادامه از تحت پوشش قرار دادن 68 درصد واحدهای مسکونی روستایی در استان خبر داد و گفت: بیش از 130 هزار واحد مسکونی روستایی تحت پوشش قرار گرفته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در پایان با بیان اینکه از 34 حادثه طبیعی کشور 27 مورد در استان آذربایجان غربی روی می دهد، اظهار کرد: نقش هشدارهای هواشناسی صحیح و به موقع بسیار حیاتی است. تماس تلفنی چوپان پسوه ای و نجات دادن جان صدها نفر از اهالی، اهمیت تحت پوشش قرار دادن مناطق روستایی و طبیعی توسط شبکه ارتباطات و خطوط تلفنی را برای همگان روشن ساخت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد