تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر ساعت ۱۲:۱۸ بازدید: 922      نظرات: 0      کد مطلب: 10157

تشدید برخورد با تخلفات محیط زیستی در سد مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد از تشدید برخورد با تخلفات زیست محیطی در دریاچه سد خبر داد.

ایرج شجاعی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از منابع آب شهرستان تشدید نظارت و بازرسی ها در سد مهاباد باید افزایش یابد و با متخلفان قاطعانه برخورد شود.

وی افزود: حساسیت نسبت به مصرف بهینه آب اگرچه بیشتر شده اما با سطح استاندارد فاصله داشته و نیازمند جدیت بیشتری است.

شجاعی با بیان ممنوعیت آبزی پروری در سد مهاباد تصریح کرد: فعالیت شیلات برای صید گونه جانوری ماهی "سوف" در مهاباد برای تعادل بخشی به اکولوژی دریاچه سد نیز نیازمند بازرسی و نظارت بیشتری است تا به کیفیت آب سد لطمه نزند.

فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به عوامل آلوده کننده منابع آب شهرستان و دریاچه سد مهاباد اظهار کرد: تشدید برخورد و نظارت تنها به فعالیت صیادی ختم نمی شود و جلوگیری از عوامل تهدید کننده دیگر نیز در دستور کار قرار دارند.

رئیس اداره سد مهاباد نیز که به عنوان نماینده امور آب شهرستان در جلسه حضور داشت از افزایش حجم آب ذخیره شده در سد مهاباد نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: حجم آب ذخیره شده سد مهاباد در حال حاضر 85 میلیون و 600 هزار متر مکعب است که در مقایسه با سال گذشته 10 میلیون متر مکعب بیشتر است.

خالد رحمانی افزود: امسال برای مصارف کشاورزی 95 میلیون متر مکعب آب رها سازی شده و 8 هزار و 738 مگاوات ساعت برق تولید شده که این میزان تولید برق در سال گذشته 8 هزار و 353 مگا وات ساعت برق بوده است.

یکی دیگر از کارشناسان امور آب مهاباد اظهار کرد: علی رغم افزایش حجم آب ذخیره شده در سد مهاباد، میزان کدورت آب شرب در مقایسه با سال گذشته بیشتر شده و این امر نیازمند اقدام جدی در این زمینه است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد