تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۵:۵۶ بازدید: 1655      نظرات: 1      کد مطلب: 10145

خالق 40 درصد آثار کتاب کاریکاتور اسپانیا، بوکانی هستند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: 40 درصد آثار چاپ شده در کتاب کاریکاتور اسپانیا با موضوع بحران های بین الملی توسط هنرمندان و کاریکاتوریست های این شهرستان تولید شده است.
منصور احمدی روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از پوستر دهمین جشنواره کاریکاتور بوکان افزود: در تابستان امسال شاهد حضور چهار نفر از کاریکاتوریست های بوکانی در جشنواره بین المللی کاریکاتور اسپانیا به عنوان یکی از مهمترین فستیوال های این رشته هنری بودیم.
وی ادامه داد: چهار کاریکاتوریست بوکان در ششمین جشنواره بین المللی کاریکاتور طنز و گرافیک اسپانیا در بخش آزاد شرکت کرده بودند که 'منیره احمدی' از این شهرستان مقام دوم جشنواره بین المللی کاریکاتور کشور اسپانیا را از آن خود کرد.
وی افزود: در این جشنواره 112 کاریکاتوریست با 386 اثر از بیش از 20 کشور جهان حضور داشتند که آثار چهار نفر کاریکاتوریست بوکانی در کتاب کاریکاتور اسپانیا چاپ شد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: از مجموع 10 اثر چاپ شده کتاب کاریکاتور اسپانیا چهار اثر آن از کشور ایران و شهرستان بوکان بوده است.
وی در خصوص جشنواره سراسری کاریکاتور بوکان بیان کرد: با وجود پتانسیل های درخشانی که در حوزه هنر کاریکاتور در بوکان وجود دارد، بعد از رایزنی های گسترده با دیگر ادارات این شهرستان، تصمیم گرفتیم که بعد از ۶ سال بار دیگر جشنواره کاریکاتور بوکان را احیا کنیم.
وی اضافه کرد: علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند تا 15 آذرماه امسال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان ارسال کنند.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

پژمان علی پور ۱۳۹۷/۷/۱۸
متاسفانه چنین اخباری با چنین توهماتی غیر از اینکه هنرمند نماها رو به هپروت می بره کارایی دیگری نداره...متاسفانه انگار باب شده که تو هر حوزه ای قضیه رو بزرگ نشون بدن و خودنمایی کنند که این بیشتر آسیب می زنه تا کمک کنه به قضیه....اینکه جشنواره های کارتون و کاریکاتور تو دنیا تا دلتون بخواد فراوانند و اینکه 4 نفر تو کاتالوگ یه جشنواره که حدقل اعتبار آنچنانی هم ندارد آثارشون چاپ بشه و بگیم 40 درصد کتاب اسپانیا رو کارتویست های بوکانی پوشش میدن...خبر غلوآمیزیه...یه لحظه فکر کردم اسپانیا تصویرساز و کارتونیست نداره و قحطی شده که 40 درصد کتابهای اسپانیا رو ما ایرانی ها (بوکانی ها) داریم کار می کنیم...بابا بخدا این بزرگ نمایی ها تخریب کننده است....

نظر خود را براي ما ارسال كنيد